Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek, środa 25 stycznia:

  • Texas Instruments (NASDAQ, ticker: TXN) zaprezentował kwartalne wyniki. Zysk na akcję EPS 1,02$ (0,2$ lepiej niż prognoza). Zysk kwartalny wyniósł 3,41 mld dolarów (prognoza 3,32 mld dolarów).
  • Donald Trump przejął urząd prezydenta i jak na razie pomaga amerykańskiej giełdzie. Pytanie jednak jak długo ponieważ dzisiaj rano na Twiterze przypomniał o swojej kontrowersyjnej obietnicy budowy muru (“Among many other things, we will build the wall!”).
  • Alibaba (NYSE, ticker: BABA) również przedstawiła kwartalne wyniki. EPS 1,3$ (prognoza 1,13$), a zysk kwartalny 7,7 mld dolarów (prognoza 7,32 mld dolarów).
  • Dobre wyniki spółek przekładają się na indeksy. Kontrakty na indeks S&P500 osiągnęły w środę rano historyczny szczyt na poziomie 2282 pkt.

Spółka Seagate Technology (NASDAQ, ticker: STX) podała wyniki za kwartał fiskalny Q2. Zysk na akcję EPS wynosi 1,38$ i jest to znacząco lepszy wynik od prognozy 1,08$. Kwartalny dochód wyniósł 2,9 mld dolarów, wobec prognozowanej 2,83 mln dolarów.

CEO firmy Seagate Steve Luczo skomentował perspektywy dla spółki: „Patrząc w przyszłość jesteśmy optymistami w odniesieniu do długoterminowych możliwości rozwoju. Firmy i konsumenci indywidualni korzystają ze zmiany coraz częściej magazynując dane w mobilnych aplikacjach i chmurze. Seagate jest dobrze przygotowany, żeby pracować z liderami tej cyfrowej transformacji”.

Na wykresie spółki Seagate można dostrzec sygnały świadczące o przełomie. W długim terminie spółka poruszała się w trendzie spadkowym począwszy od grudnia 2014 roku. Jednak w połowie lipca zeszłego roku przełamana została linia trendu spadkowego i cena znajduje się wyraźnie powyżej nowej linii trendu wzrostowego.

Kluczowym poziomem do przełamania przez akcje spółki Seagate jest 38$. Z tym oporem popyt zmaga się od początku listopada i ciągle bez sukcesu. W momencie, gdy ten opór uda się przełamać pojawi się ruch wzrostowy w kierunku kolejnego na poziomie 52$.

Wykres spółki Seagate dla interwału D1.

Bezpłatny webinar – Jak przezwyciężyć straty i przekuć je w sukces.

Wykres spółki Seagate dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here