Naga MarketsKontynuując serię wpisów o nowych formacjach w świecie tradingu rozpoczętą przez formację smoka (dragon pattern), przyszła pora aby przedstawić czym się charakteryzuję Sea Horse pattern (formacja sea horse). Dla przypomnienia dodam, iż nie są to formację, których używam na co dzień w swoim tradingu a wpisy są podyktowane ciekawością i chęcią poszerzenia wiedzy na temat nowych pomysłów, formacji i narzędzi.

Formacja Sea horse (formacja konika morskiego)

Do automatycznego wykrywania formacji harmonicznych na wykresie służą dwa wskaźniki: ZUP (formacje klasyczne jak i nowoczesne) oraz korHarmonics (tylko formacje klasyczne).

0,886AB=CD

Standardowe pytanie – co widać na wykresie? Dla ułatwienia dodam, iż chodzi o jego lewą część.

0,886AB=CD

Oczywiście chodzi o formację AB=CD, która może się wydawać tym samym co korekta prosta abc jednak nie do końca jest to prawdą dlatego trzymajmy się prawidłowej terminologii. Mówiąc dokładniej mamy tutaj wariant 0,886AB=CD czyli bliski temu na co ja zawsze zwracam uwagę czyli równości odcinków(na co dzień w handlu używam trzech współczynników do formacji AB=CD, którymi są 0,886; 1 oraz 1,272). Ten kto czytał wpis o formacji smoka nie będzie pewnie zdziwiony, iż również sea horse pattern jest wariacją na temat innej formacji, w tym wypadku AB=CD. Powodem tego jest fakt, iż zarówno Dragon Pattern jak i Sea Horse Pattern mają jednego twórcę, którym jest Suri Duddella. Jak wygląda formacja sea horse?

Sea Horse Pattern

Tak jak w wypadku formacji smoka, która wprowadza kilka zależności do formacji podwójnego dna tak i w tym wypadku wprowadzone zostało kilka zależności do AB=CD.

Jak wykryć formację sea horse (sea horse pattern) na wykresie?

  1. Szukamy formacji AB=CD dla której korekta BC wynosi maksymalnie (może mniej) 50% ruchu AB.
  2. Punkt D według twórcy nie ma wyznaczonych zależności a więc powinien jedynie przekraczać punkt B jednak przypominam, że sea horse jest oparte o formację AB=CD więc powinna znaleźć się tam chociaż jej sensowny odpowiednik.
  3. Wejście następuje po przebiciu maksimum świecy wybijającej punkt C (w przytoczonym przykładzie była by to dopiero piąta świeca po punkcie E).
  4. Stop Loss jest stawiany poniżej punktu D.

Jaki jest poziom docelowy sea horse pattern?

1. TP znajduję się na 200% odcinka CD czyli wysokość odcinka CD odłożona od punktu C.

Formacja sea horse (sea horse pattern)

Moim subiektywnym zdaniem Sea Horse pattern nie zasługuję na uwagę. Dla mnie formacje typu AB=CD są świetne do rozegrania ze względu na prostotę projekcji punktu D co pozwala na ustawienie bardzo ciasnego stop lossa oraz pokaźny potencjał rozwoju co daje zazwyczaj bardzo dobry risk/reward ratio, znacznie przewyższający 1:3. W tym wypadku r:r wynosi 1 także formacja musiałaby mieć trafność powyżej 50% aby była skuteczna pomijając fakt, że dla mnie SL w wysokości 70 pipsów (jak by to było na przedstawionym przykładzie) aby zarobić również 70 pipsów w skali H1 jest kompletnie nie do zaakceptowania.

A może ktoś z Was ma doświadczenie z Sea Horse pattern ?

 

Szymon Nowak (1do1)

Tekst pochodzi z https://1do1.biz.pl/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Jaki konik ja tu widzę damskie stringi z zapieciem, bezgumkowe ciekawy pomysł na nim trafisz wiecej kasy niz na pisaniu tych głupot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here