Naga Markets

GPW podsumowuje II edycję Dnia Edukacji FinansowejDruga edycja Dnia Edukacji Finansowej zorganizowana przez Fundację GPW cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Stacjonarnie i zdalnie wydarzenie zgromadziło łącznie ponad 1,1 tys. uczestników.

GPW stawia na edukację oraz poszerzanie świadomości inwestycyjnej

– Dzień Edukacji Finansowej oferuje wiele ciekawych wykładów i prelekcji z ekspertami od rynku kapitałowego. Podczas wydarzenia poruszono różne tematy: od psychologii inwestowania po oszczędzanie na emeryturę. Chcemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wśród których są studenci, początkujący inwestorzy, nauczyciele, seniorzy, a także rodzice. Mamy nadzieję, że każdy wyniesie z tego wydarzenia ciekawą lekcję dla siebie i dzięki temu będzie czuł się pewniej przy podejmowaniu decyzji, zarówno dotyczących swojego budżetu osobistego, jak i tych inwestycyjnych – powiedział Piotr Krygiel, Prezes Zarządu Fundacji GPW w cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdyw mediach społecznościowych.

Jednym z poruszanych tematów były również zmiany w podstawie programowej dla szkół ponadpodstawowych dotyczące edukacji ekonomicznej: – Nowy przedmiot, „Biznes i zarządzanie”, który zastąpi dotychczasowe „Podstawy przedsiębiorczości” to przede wszystkim przedmiot maturalny. Już nie tylko każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej będzie miał zakres 60 godzin w ramach nauczania, ale także rozszerzenie do 240 godzin, jeżeli wybierze ten przedmiot jako przedmiot rozszerzony maturalny. Sama matura także będzie pewnym novum (…), ponieważ część egzaminu będzie stanowił projekt zespołowy –podkreśliła Justyna Orłowska, Pełnomocnik Rządu ds. GovTech, Szef Centrum GovTech
oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Dzień Edukacji Finansowej to przedsięwzięcie, w które zaangażowanych było wielu Partnerów i Patronów. Warto podkreślić, że to tylko jeden z wielu projektów realizowanych przez Fundację GPW:

– Niedawno rozpoczęliśmy kolejną już edycję Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Wdrażamy nową platformę edukacyjną „Kurs na Giełdę”. Sukcesywnie realizujemy też kursy Szkoły Giełdowej. Prowadzimy program wizyt szkolnych dla szkół ponadpodstawowych. Organizujemy konkursy o charakterze edukacyjnym.
To tylko część oferty Fundacji GPW, do zapoznania się z którą serdecznie wszystkich zachęcam
– powiedziała Alina Bączar, Wiceprezes Zarządu Fundacji GPW.

Szczegółowe informacje nt. projektów Fundacji GPW znajdują się na stronie internetowej.

Zapis Dnia Edukacji Finansowej będzie wkrótce dostępny na kanale YouTube FundacjiGPW.

XTB


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w poniedziałek 21 listopada 2022 r.?
Następny artykułPodaż Bitcoinów w Azji na rekordowych poziomach. Rezerwy BTC w USA i UE coraz mniejsze
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here