Naga Marketsloga twitter facebook instagramScott Melker, ekspert ds. blockchaina, mówił ostatnio o niebezpieczeństwie polegania na scentralizowanych platformach. Wszystko po wczorajszej aferze dot. shakowania kilku ważnych kont na Twittera.

  • Ekspert twierdzi, że nie powinniśmy polegać na scentralizowanych rozwiązaniach. 
  • Dowodem na to ma być wczorajszy atak hakerski na Twittera.

Nie ufaj scentralizowanym platformom!

W wywiadzie transmitowanym na żywo dla Cointelegraph inwestor z rynku kryptowalut i ekspert ds. blockchaina powiedział, że w trakcie ataku hakerskiego na Twittera nie był w stanie zweryfikować swojego konta przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego. Melker miał wtedy na krótko pełny dostęp do czytania, retweetowania i wysyłania postów, po czym jego konto zostało częściowo wyłączone.

Wsparcie Twittera zgłosiło mu tylko, że platforma musiała „zablokować konta, które zostały naruszone” przez hakerów i przywracała dostęp później, w razie potrzeby.

– Nie możemy polegać na scentralizowanych platformach, bez względu na to, jak dobre są ich intencje – powiedział Melker w swoim biuletynie. – To są pojedyncze punkty awarii, nad którymi nie masz kontroli – dodał.

To problem Twittera

Uważa, że ​​włamanie jest „problemem Twittera”, a nie „problemem związanym z bitcoinem”. Według niego jednym z możliwych skutków haku jest jednak to, że opinia publiczna po raz kolejny skojarzy bitcoina z oszustwami.

To tylko kolejna przeszkoda do pokonania, gdy próbujesz wyjaśnić komuś, dlaczego bitcoin powinien być traktowany poważnie – powiedział. – Wyobraź sobie, że najpotężniejsze osoby i firmy na świecie naraz się na ciebie złoszczą – dodał sugerując, jak groźne są scentralizowane rozwiązania.

Powiedział Cointelegraphowi, że Twitter prawdopodobnie zostanie pozwany przez poszkodowanych, ale sami userzy platformy zapewne zapomną o aferze po tygodniu.

Przypomnijmy, że hakerzy przejęli konta wielu znanych polityków i firm z rynku kryptowalut. Promowali nowy scam, który “rozdawał BTC”. Wystarczyło ponoć wysłać na podany adres 1 BTC, by otrzymać 1 BTC. Oczywiście było to oszustwem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here