Naga Marketsabc
Scott Carney

Jednym z prelegentów tegorocznego FxCuffs będzie Scott Carney. Jest on założycielem portalu HarmonicTrader.com oraz autorem licznych publikacji dotyczących tradingu harmonicznego.


Scott stworzył całą ideę tradingu harmonicznego, w licznych publikacjach które ukazywały się od 1999 roku. Zawdzięczamy mu tak popularne dzisiaj formacje jak nietoperz (Bat pattern), krab (Crab pattern) które odkrył w 2001 roku oraz Shark.

Nie wszystkie formacje zostały odkryte przez Scotta, niektóre zostały przez niego uszczegółowione. Tak było z formacjami motyla oraz Gartleta. Formacja motyla (butterfly pattern) została odkryta przez Bryce’a Gilmore’a, a Scott Carney określił dokładne zniesienia, na których cena powinna zareagować przez co spowodował że nabrała ona sensu dla traderów. Podobnie było z formacją Gartleya. Była to pierwsza formacja harmoniczna, która została opisana przez H.M. Gartleya już w 1935 roku (Gartley pattern). Jednak prawdziwą popularność zyskała dopiero po stworzeniu przez Carneya całego systemu opartego o trading harmoniczny.

Już w marcu SCOTTA CARNEYA będzie można zobaczyć na żywo w Krakowie podczas tegorocznej edycji FxCuffs. Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa:

WEZMĘ UDZIAŁ W FXCUFFS

Formacje harmoniczne opisane przez Scotta Carneya:

 •  formacja 5-0 (Price Patterns: “5-0”)
 •  alternatywna AB=CD (Price Patterns: “Alternate AB=CD”)
 •  nietoperz (Price Patterns: “Bat”)
 •  motyl (Price Patterns: “Butterfly”)
 •  krab (Price Patterns: “Crab”)
 •  shark (Price Patterns: “Shark”)
 •  three drives (Price Patterns: “Three Drives”)

Więcej o formacjach tutaj

Scott Carney od prawie 20 lat zajmuje się tradingiem harmonicznym. Jego analizy można była przeczytać na popularnych portalach: StockCharts.com, TradingMarkets.com and eSignal.com pojawiał się również gościnnie na antenie stacji telewizyjnej CNN. Stworzył również pierwszą aplikację, która wskazywała na wykresie formacje harmoniczne.

Jest autorem 5 książek:

 • The Harmonic Trader (1999),
 • Harmonic Trading of the Financial Markets: Volume One (2004),
 • Harmonic Trading of the Financial Markets: Volume Two (2007),
 • Harmonic Trading, Volume One: Profiting from the Natural Order of the Financial Markets (2010),
 • Harmonic Trading, Volume Two: Advanced Strategies for Profiting from the Natural Order of the Financial Markets (2010)

W celu zapoznania się z tradingiem harmonicznym zapraszamy do cyklu, który publikujemy na COMPARIC.PL od prawie 9 miesięcy. Znajdziesz tam m.in. opis systemu, w oparciu o formacje harmoniczne.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

 1. “Marcin Lachowski”
  Ich skuteczność jest wprost proporcjonalna do częstotliwości wydawania kolejnych tomików złotych myśli ów Pana Carney’a 🙂
  Książki pisze i z tego żyje.
  W tej grze jedynymi rzeczami, które mają sens jest wsparcie i opór.
  Cała reszta to strata czasu.
  Pozdrawiam.

 2. Czy znacie porządnie zrobione badania skuteczności tych metod? I w ogóle jakichkolwiek metod opartych na teorii Eliotta, okienkach Carolana, liczbach Fibonacciego i pomysłach Ganna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here