Zapraszamy do udziału w interaktywnym czacie inwestorskim, którego uczestnikami będą współzałożyciel i prezes zarządu Scope Fluidics S.A. Piotr Garstecki oraz dyrektor finansowy i członek zarządu spółki Szymon Ruta. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny Comparic24.TV Marcin Wenus.
- Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych.
- Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia i jest notowana na NewConnect
- Od marcowych, koronawirusowych dołków, jej akcje zyskują ponad 200%
Scope Fluidics rozwija PCR|ONE i pozyskuje kolejne dofinansowania
Scope Fluidics powołał do życia spółkę Curiosity Diagnostics, aby stworzyć system PCR|ONE, który oferuje najszybsze wykrywanie bakterii i wirusów na świecie. W pełni zautomatyzowana procedura umożliwia wykrycie do 20 różnych patogenów oraz genów oporności lekowej.
Te artykuły również Cię zainteresują
Wybrani inwestorzy objęli wszystkie 127 915 oferowanych akcji serii H Scope Fluidics po cenie 160 zł, tym samym wnosząc 20,5 mln zł, podała spółka. Gros pozyskanych w ramach kapitału docelowego środków zostanie wykorzystane na program early access (EA) systemu PCR|ONE.
Link do transmisji dostępny poniżej, dodaj przypomnienie
– Zakończona emisja stanowi ważny krok na drodze do osiągnięcia zakładanych celów biznesowych Grupy. Kapitał wniesiony przez inwestorów pomoże nam przygotować grupę Scope Fluidics, a zwłaszcza spółkę Curiosity Diagnostics do transakcji M&A tj. sprzedaży Curiosity Diagnostics dla globalnej firmy z branży medtech – mówi Szymon Ruta, dyrektor finansowy i członek zarządu Scope Fluidics.
Scope Fluidics po ukończeniu certyfikacji urządzenia PCR|ONE w ramach procedury CE-IVD, zamierza przeprowadzić w ramach programu early access od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy testów w ośrodkach ochrony zdrowia oraz innych instytucjach publicznych i prywatnych na terenie kraju i Europy
W połowie listopada pojawiła się natomiast informacja, że Curiosity Diagnostics – spółka zależna Scope Fluidics – ma otrzymać dofinansowanie projektu: “Opracowanie systemu PCR|COV – urządzenia do diagnostyki molekularnej Point-of-Care wykrywającego markery RNA wirusa SARS-CoV-2 oraz innych infekcji wirusowych powodujących zbliżone objawy” przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), podała spółka.
Scope Fluidics zajmuje się rozwojem innowacyjnych projektów w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Firma Scope Fluidics powstała w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka współpracuje ze środowiskiem akademickim, łącząc punkt widzenia medycyny i biznesu, tworząc oryginalne rozwiązania z wysokim potencjałem komercyjnym. Od 2017 r. Scope Fluidics S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.
Akcje Scope Fluidics w górę o 180% od początku roku
Notowana na NewConnect spółka od stycznia bieżącego roku zyskuje 180%, a od koronawirusowych dołków z marca umacnia się o ponad 200%. W kluczowym momencie roku, kiedy Scope Fluidics rysował na wykresie historyczne maksima w okolicach poziomu 270 złotych, zwrot z inwestycji w przeciągu zaledwie kilku miesięcy wynosił prawie 400%.

Jak widać na powyższym wykresie, stopy zwrotu przewyższają wartość całego indeksu NewConnect, którego stopa zwrotu z ostatnich 12 miesięcy wynosi obecnie około 125%.
Autor poleca również:
- Scope Fluidics: spółka grupy podpisała list intencyjny w sprawie dystrybucji systemu PCR|ONE na terenie Polski
- Scope Fluidics prezentuje trzecią serię testów prewalidacyjnych systemu BacterOMIC
- Scope Fluidics będzie rozwijał nowy projekt na potrzeby przemysłu FMCG
Wg dzisiejszego komunikatu: “Na podstawie informacji otrzymywanych od potencjalnych nabywców, Spółka przewiduje istotne zwiększenie intensywności procesu M&A po certyfikacji CE-IVD dopuszczającej panel diagnostyczny PCR|ONE do obrotu na rynku europejskim.” Co rozumieją Państwo pod pojęciem “zwiększenia intensywności”? Czy jest prawdopodobne, że potencjalna komercjalizacja może mieć miejsce jeszcze w 1Q’2021?
Czy certyfikacja ewentualnych testów w momencie kiedy jesteśmy o krok od szczepionki na koronawirusa ma jeszcze sens?
O co chodzi z wczorajszym raportem o treści?
Zarząd Scope Fluidics S.A. (“Spółka”) informuje, że 3 grudnia 2020 r. otrzymał od TTL 1 sp. z o.o. zawiadomienie na podstawie art. 69 ust. 1 pkt 2 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych
Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/raporty-espi/news-zawiadomienie-o-zmianie-stanu-posiadania-akcji-spolki,nId,4893526#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
“Zarząd chciałby, żeby debiut spółki na rynku głównym GPW miał miejsce w trzecim kwartale 2021 roku” Czy te plany są nadal aktualne?
Jak przebiegają testy prekliniczne panelu SARS-CoV-2?
Czy podtrzymujecie jako zarząd pewność komercjalizacji PCRONE w ciągu najbliższych miesięcy?
Jak wyglądają kolejne kroki odnośnie Bacteromic?
Jaki model transakcyjny preferuje oraz w praktyce przewiduje spółka. Biorąc pod uwagę program early access, czy pierwsza płatność będzie miała miejsce dopiero po ukończeniu tego programu, czy jednak wczesniej. Czy moment komercjalizacji ma być jednak niedługo po certyfikacji urządzenia na panel covid?
Czy z powodu sytuacji zaistnialej z pandemia oraz programem Early Access cena transkacyjna za PCR ONE znacząco! wzrosla?
Planujecie jeszcze jakąś emisję akcji w najbliższym czasie?
Co z PCR|ONE w kontekście testowania na koronawirusa i szybkich testów?
Czy kontrolujecie to jak zmieniają się notowania spółki na NC, czy ma to drugorzędne znaczenie?