Naga MarketsScope Fluidics sprzedaje udziaływ Curiosity Diagnostics. Interaktywny czat inwestorski z zarządem spółkiW piątek odbyła się rozmowa z członkami zarządu spółki Scope Fluidics: Piotrem Garsteckim oraz Szymonem Rutą. Format programu – czat inwestorski, pozwalał widzom zadawać pytania na żywo, bezpośrednio do gości programu. Spotkanie poprowadził redaktor naczelny Comparic24.TV – Marcin Wenus.

  • W piątek, na antenie Comparic24.tv został przeprowadzony czat inwestorski z członkami zarządu spółki Scope Fluidics: Piotrem Garsteckim oraz Szymonem Rutą.
  • Padły pytania inwestorów, dotyczące między innymi bieżącej działalności spółki.
  • Scope Fluidics ma 13 umów NDA dot. sprzedaży udziałów Curiosity Diagnostics.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Boombit na wsparciu. Kurs nie zareagował na niezłe wyniki finansowe

Wpływ wybuchu epidemii na działania spółki

Wybuch epidemii spowodowanej wirusem SARS-Cov-2 zwiększył zainteresowanie potencjalnych nabywców urządzeniem i technologią PCR|ONE. W ostatnich miesiącach Spółka kontynuowała rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Pojawili się także nowi inwestorzy zainteresowani unikalną technologią systemu. Do tej pory Spółka podpisała trzynaście umów o zachowaniu poufności, głównie z podmiotami z USA i Europy.

We wrześniu Spółka rozpoczęła testy przed rejestracyjne panelu MRSA/SA w laboratorium szpitalnym. Do tej pory zebrano 50 ważnych klinicznie wyników, które prawie idealnie pokryły się z prowadzonymi równolegle przez szpital testami fenotypowymi (posiewy) traktowanymi jako metoda referencyjna. 94 proc. czułości i 100 proc. swoistości otrzymano dla lekowrażliwej formy gronkowca złocistego. Dla lekoopornego wariantu gronkowca złocistego uzyskano 100 proc. czułości oraz ponad 97 proc. swoistości. Pomimo uzyskania tak dobrych rezultatów klinicznych Spółka nie zdecydowała się na rozpoczęcie certyfikacyjnych testów klinicznych ze względu na osiągnięcie niższej niż zakładana niezawodności systemu. Zespół pracujący nad PCR|ONE zidentyfikował przyczyny, opracował rozwiązania i aktualnie testuje system. Spółka przewiduje przeprowadzenie badań klinicznych i zakończenie tego procesu certyfikacją CE-IVD w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Walory Scope Fluidics wyłamały dołem z konsolidacji, kurs na istotnym wsparciu

Początek grudnia przyniósł dynamiczne spadki na walorach notowanej na NewConnect spółki Scope Fluidics. Spadki, których efektem było wyłamanie wsparcia, które przez kilka miesięcy utrzymywało kurs na poziomie powyżej 160 zł.

Obecnie, akcje spadły wręcz idealnie na kolejny poziom wsparcia, którego wyłamanie może wiązać się z testem poziomów, które były odnotowane podczas marcowego tąpnięcia, związanego z wybuchem pandemii koronawirusa.

Warto pamiętać natomiast, że walory spółki są w dalszym ciągu zdecydowanie wyżej niż jeszcze na początku bieżącego roku, kiedy za 1 akcję spółki należało zapłacić około 60 zł.

Notowania Scope Fluidics od początku 2020 roku. Źródło: tradingview.com

Podczas poniedziałkowej sesji, akcje Scope Fluidics traciły na zamknięciu 5,41%, a kurs spadł do poziomu 140 zł – najniższego od czerwca bieżącego roku.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here