Naga MarketsScope FluidicsCuriosity Diagnostics – spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Scope Fluidics S.A. – podpisała list intencyjny w sprawie dystrybucji systemu PCR|ONE na terenie Polski. Potencjalnym dystrybutorem systemu PCR|ONE na terenie Polski będzie firma Cormay S.A., która posiada szerokie doświadczenie oraz sieć dystrybucji i wsparcia dla klientów w zakresie produktów do diagnostyki medycznej in-vitro.

Curiosity Diagnostics podpisał list intencyjny w sprawie dystrybucji systemu PCR|ONE na terenie Polski

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie dystrybucji jest działaniem przygotowującym rozszerzenie programu Early Access (EA). Rozpoczęcie programu EA Spółka planuje na początek przyszłego roku. Pierwszym zaplanowanym produktem przeznaczonym do dystrybucji będzie szybki, cztero-genowy test wykrywający zakażenie wirusem SARS-CoV-2, oraz analizatory PCR|ONE. Badania kliniczne tego testu Spółka planuje przeprowadzić jeszcze w tym roku, w celu uzyskania certyfikatu CE-IVD tuż po ich zakończeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują

– Realizujemy program Early Access w celu pozyskania feedbacku od użytkowników końcowych.
Ze względu na zainteresowanie szybkimi testami genetycznymi i w odpowiedzi na zapytania, które otrzymujemy – naturalnym przedłużeniem programu Early Access będzie również dystrybucja na terenie Polski. Cieszymy się z tego zainteresowania i proaktywnie działamy, aby zaspokoić zainteresowanie i zdobyć możliwie najszerszy feedback od użytkowników. Umowa z firmą Cormay oferuje dostęp do sieci sprzedaży, serwisu, opieki nad użytkownikami, co wydatnie ułatwi proces pierwszej penetracji
– mówi Marcin Izydorzak, prezes spółki Curiosity oraz członek zarządu Scope Fluidics S.A.

Zaplanowane działania obejmujące przeprowadzanie badań klinicznych, rejestrację testu wykrywającego SARS-CoV-2, program Early Access oraz premierę rynkową systemu PCR|ONE wpisują się w strategię sprzedaży technologii PCR|ONE na rzecz globalnego producenta systemów diagnostycznych. Równolegle do tych działań, Spółka prowadzi proces przygotowania produkcji masowej z zewnętrznymi, wyspecjalizowanymi kontrahentami.

– Potencjalni nabywcy technologii PCR|ONE czekają na potwierdzenie kliniczne sprawności systemu, feedback od użytkowników oraz na zdolność do produkcji masowej. Oczekiwania te podyktowane są ogromnym popytem na wiarygodne i czułe metody diagnostyczne w formacie błyskawicznych testów Point-of-Care. Działamy kompleksowo, aby sprostać tym oczekiwaniom – powiedział Szymon Ruta, dyrektor finansowy i członek zarządu Scope Fluidics S.A.

Przebieg pandemii COVID-19 ma znaczący wpływ na rynek urządzeń diagnostycznych. Obserwowany jest mocny wzrost zainteresowania szybkimi i precyzyjnymi testami, których jakość została potwierdzona testami na wykrywanie wirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie istotnie zwiększyła się konkurencyjność producentów sprzętu diagnostycznego, którzy są w stanie zapewnić odpowiednie moce produkcyjne.

System PCR|ONE adresuje globalną potrzebę szybkiej i informatywnej diagnostyki molekularnej. Urządzenie przeprowadza w pełni automatyczną analizę materiału genetycznego patogenów bakteryjnych i wirusowych – rozpoznaje do kilkudziesięciu patogenów w ciągu kilkunastu minut od pobrania próbki. Zamiarem Spółki jest, aby system był wyposażony w kilka paneli ukierunkowanych na najpoważniejsze zagrożenia dla zdrowia człowieka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDB Energy nawiązuje współpracę z partnerem finansowym SUSI PARTNERS AG
Następny artykułKurs złotego (PLN) pod presją. Ciężka sesja w Europie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here