Naga Markets

Scope Fluidics przedterminowo spłacił 7 mln euro finansowania z EBIWarszawa, 12.09.2022 (ISBnews) – Scope Fluids spłaciło przedterminowo 7 mln euro finansowania udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), podała spółka. Tym samym zakończona został współpraca grupy Scope Fluidics z EBI.

Scope Fluidics dokonał przedterminowej spłaty całości finansowania udzielonego spółce przez EBI na podstawie umowy finansowania z dnia 7 września 2020 r. w kwocie 7 mln euro powiększonej o odsetki i opłaty oraz odkupienia od EBI w celu umorzenia wszystkich warrantów subskrypcyjnych, z których EBI mogło wykonywać prawa (tj. 88 603 z 126 576 wyemitowanych na rzecz EBI warrantów) za ustaloną w umowie finansowania kwotę 2 mln euro, podała spółka.“Jak już wcześniej spółka informowała, otrzymanie przez EBI płatności oznacza rozwiązanie umowy finansowania oraz stanowiących jej integralną część umów gwarancyjnych zawartych przez EBI z Curiosity Diagnostics oraz z Bacteromic oraz Umowy Warrantowej zawartej między EBI a spółką. Tym samym zakończona został współpraca Grupy Scope Fluidics z EBI” – czytamy w komunikacie.

Zakończenie współpracy z EBI było warunkiem otrzymania od Bio-Rad Laboratories Inc. kwoty 9,45 mln USD stanowiącej wstrzymaną część ceny nabycia 100% udziałów Curiosity Diagnostics.

Na początku sierpnia Scope Fluidics zawarł z Bio-Rad Laboratories, Inc. umowę zbycia 100% udziałów Curiosity Diagnostics, podała spółka. Wartość transakcji wynosi do 170 mln USD.

Strony ustalił wówczas, że część ceny nabycia w wysokości 9,45 mln USD zostanie zapłacona w momencie uzyskania przez Scope Fluidics odpowiednich dokumentów od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), w wyniku których Curiosity Diagnostics przestanie być stroną łączących ją z EBI umów.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

(ISBnews)

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comarch kurs akcji | notowania mbank | kernel akcje wykres | kurs akcji asseco | akcje lotos | wirtualna polska akcje opinie | akcje amrest |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKruk podwyższył wartość nominalną programu emisji obligacji do łącznie max. 1,4 mld zł
Następny artykułWaluty europejskie odbiły. Pomógł m.in. jastrzębi EBC
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here