Naga MarketsScope Fluidics prezentuje trzecią serię testów prewalidacyjnych systemu BacterOMIC Scope Fluidics – notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna będąca właścicielem innowacyjnych projektów z zakresu diagnostyki medycznej – otrzymała wyniki trzeciej serii testów systemu BacterOMIC, poszerzając tym samym liczbę sprawdzonych antybiotyków na panelu testowym Uniwersalnym. Wyniki testów prewalidacyjnych potwierdziły poprawność działania systemu BacterOMIC w wersji, która będzie wykorzystana do produkcji. Proces ten polegał na walidacji wewnętrznej, która była przeprowadzona w laboratorium Spółki i zewnętrznej – prowadzonej w Zakładzie Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Scope Fluidics poszerza liczbę sprawdzonych antybiotyków

Seria testów wewnętrznych i zewnętrznych miała na celu sprawdzenie poprawności działania najnowszej wersji systemu BacterOMIC, która zostanie użyta do produkcji. Pozytywne wyniki testów rozszerzyły portfolio antybiotyków dla system BacterOMIC ocenia lekowrażliwość bakterii chorobotwórczych o  substancje wykorzystywane w leczeniu zakażeń bakteriami Gram-dodatnimi (grupa drobnoustrojów, w której znajdują się groźne patogeny szpitalne takie jak metycylinooporny gronkowiec złocisty).

Te artykuły również Cię zainteresują

W otrzymanym raporcie z badań z Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej podkreślono, iż panele systemu BacterOMIC oferują szeroką skalę rozcieńczeń antybiotyków i leków o działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Szeroki zakres analityczny oferowany przez Bacteromic odpowiada na współczesne potrzeby diagnostyki mikrobiologicznej w procesie oznaczania lekowrażliwości. System umożliwia również precyzyjne oznaczenie wartości minimalnego stężenia hamującego (MIC), zgodnie z aktualnymi rekomendacjami Europejskiego Komitetu ds. Badań Antybiotykowrażliwości Drobnoustrojów (EUCAST). Precyzyjna i ilościowa analiza aktywności szerokiej gamy antybiotyków oferowana przez system Bacteromicpomaga w wyborze skutecznej terapii.

Pomyślnie zakończyliśmy trzecią serię testów systemu BacterOMIC, którą prowadziliśmy w naszym laboratorium oraz w laboratorium instytutu naukowego na próbkach klinicznych. Zarówno w ramach zewnętrznych jak i wewnętrznych testów, przygotowana wersja systemu BacterOMIC pozwoliła na skuteczne wykrycie i oznaczenie wzrostu drobnoustrojów – twierdzi dr Seweryn Bajer-Borstyn, kierownik produktu Bacteromic.

W ramach testów przeprowadzonych w Zakładzie Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej przeanalizowano 155 szczepów klinicznych, z czego 77 stanowią bakterie Gram-dodatnie, a 78 to bakterie Gram-ujemne. Po raz pierwszy w testach systemu wykorzystano znaczną pulę szczepów należących do bakterii Gram-dodatnich. Na 25 testowanych antybiotyków system BacterOMIC uzyskał co najmniej 90 proc. zgodności oceny lekowrażliwości dla 8 antybiotyków oraz powyżej 80 proc. zgodności oceny lekowrazliowści dla 16 antybiotyków. Wyniki systemu BacterOMIC porównywano z oznaczeniami systemu uznanego producenta.

Testy prowadzone w laboratorium Spółki wykazały, iż na 41 testowanych antybiotyków system BacterOMIC uzyskał co najmniej 90 proc. zgodności oceny lekowrażliwości dla 27 antybiotyków, a powyżej 80 proc. dla 35 antybiotyków.

Cieszę się z kolejnego potwierdzenia działania całego systemu, w szczególności używanego przez personel zewnętrznego laboratorium, w warunkach klinicznych. Testowaliśmy wersję systemu, która z już bardzo niewielkimi zmianami będzie wprowadzona do produkcji. Od wielu miesięcy systematycznie rozszerzamy zbiór antybiotyków, które umieścimy na naszym panelu Uniwersalnym – który w założeniu ma testować wszystkie klinicznie istotne antybiotyki w jednym teście. Wyniki obecnych badań poszerzają pulę antybiotyków, które są gotowe do użycia w panelu – jesteśmy już blisko celu, tak żeby zgodnie z planem w pierwszym kwartale przyszłego roku rozpocząć badania kliniczne systemu –  wyjaśnia dr Seweryn Bajer-Borstyn.

System BacterOMIC był testowany w l. 2018-2019 w laboratoriach Narodowego Instytutu Leków (NIL) oraz Zakładzie Mikrobiologii Instytutu Gruźlicy Płuc. Zebrane opinie i uwagi w ramach pierwszej i drugiej serii testów zostały wdrożone, tak by przygotować nową, ulepszoną wersję do kolejnej, trzeciej serii testów w docelowym środowisku klinicznym.

Obecnie Spółka szykuje się do badań przedrejestracyjnych, niezbędnych w procedurze rejestracji i certyfikacji systemu BacterOMIC. Termin zakończenia tych testów zaplanowany jest na IV kwartał 2020 r. Część analityczna badania będzie realizowana w laboratorium własnym spółki, a ewaluacja kliniczna w laboratoriach zajmujących się oceną lekowrażliwości drobnoustrojów. Rejestracja i certyfikacja systemu BacterOMIC, zgodnie z obowiązującym harmonogramem, zaplanowana jest w połowie 2021 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRipple rozważa emigrację poza USA. W USA brakuje jasnych przepisów kryptowalutowych
Następny artykułGaz-System planuje połączenie ze spółką Polskie LNG
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here