Naga MarketsScope FluidicsCuriosity Diagnostic, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Scope Fluidics S.A., zakończyła w terminie piąty etap prac nad systemem diagnostyki molekularnej PCR|ONE, poinformowano w komunikacie. W ramach etapu, potwierdzono sprawność kliniczną systemu w testach w zewnętrznych laboratoriach, uruchomiono własną linię produkcyjną oraz rozpoczęto  proces weryfikacji i walidacji systemu na drodze do uzyskania certyfikacji CE IVD. Od marcowych dołków notowania Scope Fluidics zyskują już niemal 200%.

  • Spółki z branży technologii diagnostyki medycznej mogą bezpośrednio zarobić na budzącej coraz większą rynkową niepewność epidemii koronawirusa, uważa profesor Garstecki
  • PCR|ONE jest o krok bliżej od rejestracji genetycznego panelu diagnostycznego
  • Przeprowadzone w listopadzie 2019 r. w ALAB laboratoria testy na próbkach klinicznych, wykazały wysokie parametry czułości i specyficzności dla wszystkich markerów genetycznych panelu MRSA/SA

PCR|ONE od Scope Fluidics bazuje na skutecznej metodologii wykrywania koronawirusa

Za nami dziewięć miesięcy wytężonej pracy całego zespołu – bardzo wiele w tym okresie osiągnęliśmy. Opracowaliśmy i uruchomiliśmy własną linię produkcyjną, ze strefami czystości, z wprowadzonymi protokołami wytwarzania. Wytwarzamy kartridże oraz analizatory. Sprawdziliśmy działanie systemu  w warunkach docelowych osiągając wysokie parametry czułości i specyficzności najszybszego i najbardziej kompleksowego testu wykrywającego gronkowca złocistego – komentuje prof.  Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Scope Fluidics S.A.

Przeprowadzone w listopadzie 2019 r. w ALAB laboratoria testy na próbkach klinicznych, wykazały wysokie parametry czułości i specyficzności dla wszystkich markerów genetycznych panelu MRSA/SA. Już w grudniu 2019 roku spółka uruchomiła własną, linię produkcyjną, która umożliwia samodzielną produkcję wszystkich podzespołów systemu PCR|ONE. Powstało sześć analizatorów, które są obecnie używane w procesie weryfikacji.

Przygotowaliśmy plan badań klinicznych i podpisaliśmy stosowne umowy ze szpitalami. Rozpoczęliśmy weryfikację systemu w ramach wdrażanego systemu ISO 13485. To ogromna satysfakcja patrzeć na materializację naszych wieloletnich marzeń i planów – dodaje Garstecki.

PCR|ONE szansą na szybką diagnostykę wielu wirusów w przyszłości

Otwarcie przestrzeni produkcyjnej, ze wszystkimi wymaganymi procedurami i standardami, to duży krok na drodze do walidacji procesu produkcyjnego, rejestracji i certyfikacji systemu PCR|ONE. Pozwala nam też miarodajnie planować produkcję masową. Umożliwia nam to również sprawne wytwarzanie kartridży w procesie opracowywania nowych paneli diagnostycznych PCR|ONEmówi Marcin Izydorzak, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Członek Zarządu Scope Fluidics S.A.

Test PCR|ONE jest jednocześnie najszybszym i najbardziej informatywnym badaniem wykrywającym gronkowca złocistego – bada nie tylko jego warianty leko-podatne i leko-oporne, ale również, jako jedyny test na świecie, wykrywa równocześnie gen kodujący groźną toksynę –  leukocydynę Panton-Valentine (PVL). W styczniu 2020 roku Curiosity Diagnostics przeprowadziła testy na dwustu szczepach klinicznych, uzyskując pełną zgodność wykrywania toksyny PVL z metodą referencyjną, na poziomie 100 proc. czułości i 100 proc. specyficzności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAlior Bank w górę o 14%, Pekao i PKO BP zyskują około 7%
Następny artykułSprzedaż BTC to zbrodnia przeciw ludzkości – uważa Max Keiser
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here