Naga MarketsschlumbergerSchlumberger jest wyjątkową spółką –   to największa firma świadcząca usługi związane z infrastrukturą oraz utrzymaniem złóż wydobywczych ropy, dlatego też jej kondycja odzwierciedla szersze tendencje kształtujące się w przemyśle naftowym. Odbicie cen czarnego złota, które obserwowaliśmy przez cały ubiegły rok, doprowadziło do zdecydowanych wzrostów notowań koncernu, które obecnie znajdują się przy istotnym oporze. Niemniej jednak spółkę czeka jeszcze w tym tygodniu ważny test w postaci publikacji jej raportu finansowego za IV kwartał.


Od niemal roku notowania spółki poruszają się wzdłuż dosyć stromej linii trendu wzrostowego. Jednakże impet strony popytowej wyhamował i od kilku tygodniu testowany jest poziom 86,60 USD. Patrząc na poprzednie lata, ta strefa była najczęściej respektowana jako wsparcie, niemniej w 2015 roku służyła także za opór.

Ostatnie dwie świece w kształcie marubozu wskazują, że byki ponownie wykazują większą chęć do kontynuacji marszu w górę, co może sugerować rosnące szanse na wybicie oporu. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, to otworzy się szansa na ruch w stronę szczytów z 2015 roku wpadających przy 95 USD. Jeśli jednak zobaczymy zmianę sentymentu, to najbliższym wsparciem powinna być 50-dniowa średnia krocząca oraz linia trendu wzrostowego. W dalszej perspektywie taką twardą podłogą dla ewentualnych dalszych spadków powinien być poziom 82,30 USD.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

h4eze2zaa6qp4trgaboh_1484782483806schlumbergerSchlumberger opublikuje wyniki za IV kwartał jeszcze przed startem piątkowych notowań na Wall Street. Spółka w stosunku do 2015 roku ma odnotować spadek zysku na jedną akcję (EPS) z 65 do zaledwie 27 centów. Niemniej jednak odbicie cen ropy dało nieco nadziei na wzrost poziomu inwestycji w sektorze naftowym, co pchnęło notowania Schlumbergera w górę.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here