Naga MarketsScenariusze na FOMC według Morgan Stanley

18.12.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
“Morgan Stanley nie spodziewa się poważnych zmian w polityce monetarnej na dzisiejszym posiedzeniu FOMC. Jeśli sprawy potoczą się w ten sposób, MS spodziewa się wyprzedaży dolara wobec większości walut oraz rajdu zmiennych walut (“high-beta” względem jena.

“Zwijanie bez instrukcji wyprzedzających sprzyjać będzie długim pozycjom na USD, szczególnie przeciw zmiennym walutom (high-beta). Jako że sentyment może ucierpieć na przedwczesnym zwijaniu, doradzamy ostrożność z długimi pozycjami na USD/JPY. USD/JPY prawdopodobnie straci na antypatii do ryzyka wynikającej z używania JPY jako waluty finansującej, nawet przy wyższym oprocentowaniu w US.” – pisze zespół strategii FX w Morgan Stanley. – “Jeśli wskazówki wyprzedzające będą szły w parze ze zwijaniem, spodziewamy się, że GBP i CAD będą najmocniejsze pośród crossów, podczas gdy NOK straci.”

“Decyzja o zwijaniu spotka się prawdopodobnie z osłabieniem walut rynków wschodzących.” – dodaje MS – “W scenariuszu, w którym FOMC nie zwija, szukaj atrakcyjnych poziomów by kupić USD… zalecamy wykorzystanie ruchów wynikających z braku decyzji o zwijaniu do zajęcia długich pozycji na USD przeciw walutom, które wydają się być wrażliwe na zwijanie na początku przyszłego roku.”

Zobacz również: “FOMC według Goldman Sachs, BofA, Citi, Barclays i innych”

“Morgan Stanley odwraca krótkoterminowe pozycje na EUR/USD.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here