Naga MarketsJeden funt szterling i dolar amerykańskiDziś tj. 9 października analitycy działu strategii na rynku FX w Commerzbanku i grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs pary walutowej GBP/USD i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii popularny „kabel” może przetestować poziomy 1.3030 i 1.3220, a jego obecna struktura ceny pozostaje neutralna.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

UOB: możliwy test 1.3030 i 1.3220

Według strategów grupy UOB, para GBP/USD pozostaje w konsolidacji z możliwym testem 1.3030 oraz 1.3220.

Komentarz intraday: – Spodziewaliśmy się, że impuls wzrostowy na GBP/USD dotrze do 1.3165, zanim pojawi się korekta. Jednak „kabel” spadł gwałtownie i uderzył o 1.3026, gdzie nastąpiło silne odbicie. To zachowanie wywołało mieszane prognozy, a GBP/USD powinien pozostać dziś w przedziale przedziale 1.3040 – 1.3140Scenariusze dla pary GBP/USD – UOB i Commerzbank

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: – Podczas, gdy w zeszły piątek wskazaliśmy, że szanse na dalsze osłabianie GBP wyraźnie się zmniejszyły, nie oczekiwaliśmy takiego tempa i zasięgu kolejnego impulsu wzrostowego w GBP/USD (w czwartek i piątek, funt zyskał aż + 1,43%, był to największy 2-dniowy wzrost w ciągu 8 ostatnich miesięcy). Na tym etapie nadal utrzymujemy neutralny sentyment. Nie spodziewamy się silnego ruchu w górę. W najbliższych dniach oczekujemy, że GBP/USD znajdzie się przy górnym ograniczeniu konsolidacji 1.3030 – 1.3220.

Scenariusze dla pary GBP/USD – UOB i Commerzbank

Zobacz również: Raport pozycji dużych instytucji. Dokąd zmierza EUR/USD?

Commerzbank: Prognoza dla GBP/USD pozostaje neutralna

W opinii szefowej analizy technicznej Commerzbanku Karen Jones, popularny „kabel” pozostaje w neutralnej strukturze cenowej bez żadnej przewagi ze strony popytu bądź podaży. W dzisiejszym raporcie napisała:

– Prognoza GBP/USD jest dość neutralna. Niedawno nie doszło do przełamania w krótkoterminowego trendu wzrostowego, ale jednocześnie rynkowe byki nie zrobiły wystarczająco dużo, aby rozszerzyć impuls dalej, co doprowadziło do korekty. Rynek zawrócił w zeszłym tygodniu przed wsparciem Fibo na 1.2905. Najbliższe opory to 1.3218 i 1.3298 (wrześniowe maksimum).

– Poniżej 1.2905 istnieje możliwość rozszerzenia z powrotem do zniesienia Fibo 78,6% na poziomie 1.2798 oraz 1.2785 (dołek z 6 września). Jest to przez nas postrzegane jako ostatnia linia obrony przed poziomem 1.2662.

Zobacz również: Dokąd zmierzają pary EUR/USD i GBP/USD?

Scenariusze dla pary GBP/USD – UOB i CommerzbankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here