Naga MarketsScenariusze dla EUR/USD - kluczowa będzie strefa oporu, do której właśnie doszła para.
źródło: fotolia.com

12 września 2013

EURUSD, który już od ponad tygodnia znajduje się w trendzie wzrostowym, zatrzymał się na pierwszej bardzo ważnej strefie oporu. W kontynuacji fali przeszkadza poziom 61,8% zniesienia Fibonacciego (mierząc ruch od 20/08 do 06/09) oraz niezwykle silna strefa 1.3320 – 40 testowana knotami w okresie drugiej połowy poprzedniego miesiąca.

 

Scenariusze dla EUR/USD - kluczowa będzie strefa oporu, do której właśnie doszła para.

Część Inwestorów już zaczęła sprzedawać co widoczne jest wyjściem ceny w dół z zaznaczonej powyżej strefy. Nie oznacza to jednak odwrócenia trendu a raczej zasygnalizowana została możliwość wystąpienia ruchu korekcyjnego.

Abyśmy mogli powiedzieć o odwróceniu trendu krótkoterminowego, a co za tym idzie kontynuacji trendu średnioterminowego konieczne jest pokonanie poziomu 1.3285.

Dopuszczalne scenariusze:

1. Kontynuacja trendu – możliwa po pokonaniu poziomu 1.3320, kupno z zasięgiem do strefy 1,3390

2. Odwrócenie trendu – zalecane po pokonaniu 1.3285, z zasięgiem aż do poziomu 1.3020

 

 

Scenariusze dla EUR/USD - kluczowa będzie strefa oporu, do której właśnie doszła para.

Autor: Dawid Augustyn – od 9 lat Private Forex Trader, propagator klasycznych metod inwestowania. Przez 3 lata kierownik oddziałów brokera walutowego we Wrocławiu, Katowicach oraz Szczecinie. W latach 2011 – 2012 główny analityk w firmie brokerskiej. Autor licznych publikacji dotyczących analizy rynków finansowych a w tym przede wszystkim rynku walutowego, akcyjnego oraz rynku instrumentów pochodnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here