Naga Marketskomisja nadzoru finansowegoUrząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował, że związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, w poniedziałek, 5 lipca 2021 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty: Alps Markets oraz Niro Trade.

Kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Zamieszczenie na liście ostrzeżeń publicznych KNF wpisu dotyczącego brokera online jest wynikiem realizacji przez KNF obowiązku wynikającego z art. 6b ust. 1 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Stosownie do treści tego przepisu KNF jest zobligowana do każdorazowego podawania do publicznej wiadomości informacji o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego m.in. w art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.Podstawą wpisania Alps Markets oraz Niro Trade na listę ostrzeżeń publicznych KNF jest podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

Z informacji Komisji wynika, że postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Zabawa w kotka i myszkę z KNF

Alps Markets to platforma inwestycyjna, która szczyci się na swojej stronie internetowej, że pomogła już 200 000 inwestorów zarobić pieniądze. Jej celem jako brokera online jest wsparcie traderów w dołączeniu do ligi odnoszących sukcesy inwestorów oraz zmianie życia.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że KNF ostrzegał przed Alps Markets już na początku czerwca br. Ponadto, na uwagę zasługuje fakt, iż platforma nie posiada jednak ani jednej licencji niezbędnej do prowadzenia tego typu działalności. Mimo to, oferuje ona swoim klientom dźwignię finansową na poziomie 1:500 oraz “srebrne”, “złote” i “platynowe spready”. Użytkownicy rachunków złotych i platynowych mogą liczyć także na “Złote sygnały” i “Platynowe sygnały”.

Naszą uwagę powinien zwrócić fakt, iż dokładnie takie same slogany reklamowe, ofertę, a nawet wygląd strony internetowej posiadał jeszcze do niedawna broker LV Grow Markets, który na listę ostrzeżeń KNF wpisany został dokładnie 9 marca br. oraz Margin Elite, który na listę KNF wpisany został 19 kwietnia 2021 r. Całość wygląda więc tak, jakby po wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych KNF, cały “biznes” przejęła inna spółka (być może zarządzana nawet przez te same osoby).

Nie daj się oszukać 

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dlaczego akcje pgnig spadają | kurs polskiego złotego | prognoza usd | livechat notowania | notowania cyfrowy polsat | cena akcji lotos | celon kurs | forex broker |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs forinta węgierskiego do złotego (HUF/PLN). Czy kupować przed wyjazdem na wakacje?
Następny artykułNieznaczne wzrosty na kursach walut popularnych w gronie importerów. Dolar i euro zyskują po 0,15%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here