Naga MarketsScalping jest strategią tradingową. Polega ona na prowadzeniu wielu transakcji dziennie przy wykorzystaniu małych ruchów ceny. Traderzy otwierają transakcje na wybranym poziomie kursu. Dziennie są to dziesiątki, a nawet setki zleceń. Inwestorzy korzystają z wykresów o niskich interwałach czasowych, zazwyczaj ograniczając się do 1 minutowego.


Głównym celem skalperów jest otwieranie transakcji kupna lub sprzedaży, by po chwili ją zamknąć powyżej lub poniżej ceny, w zależności od rodzaju zlecenia. Zarabiają na tym zazwyczaj tylko kilka, czasem kilkanaście pipsów. Duża liczba małych zysków po zsumowaniu może przerodzić się w ogromne zwroty, szczególnie przy dużym wolumenie transakcji otwieranych przez inwestora.

Dla przykładu:
Jak otwieramy pozycje na parze walutowej EURUSD, o wielkości około 10 lotów, to na koniec dnia uda nam się wyjść na plus powiedzmy 10 pipsów, to już taki wynik może nam dać zarobek w wysokości 1000 USD w danym dniu.

Także jak widać wcale nie najważniejszą rzeczą musi być ilość pipsów, jaką będziemy próbowali odebrać wdanej transakcji, tylko wystarczyć nam może w zupełności dobra strategia i technika wejścia i wyjścia w odpowiednim momencie, z odpowiednim podejściem do zarządzania kapitałem.

Co jest istotne, by móc zostać scalperem?

Z pewnością spora cierpliwość, gdyż akceptacja małych zysków w oczekiwaniu na duży zwrot może powodować u wiele graczy irytację. Handel zaczyna się dłużyć. Decydując się na skalpowanie, niezwykle ważne jest trzymanie się strategii. Szczególnie jeśli chodzi o moment wyjścia. Dlatego scalping jest dedykowany traderom zdyscyplinowanym, konsekwentnym w działaniu i bardzo dobrze kontrolującym emocje. Wykresy M1, czy M5są bardzo szybkie i zmienne, ruchy na nich potrafią być bardzo dynamiczne, dlatego też uważam, że gra w oparciu o tą strategię nie powinna być dedykowana dla osób początkujących, lecz bardziej zaawansowanych, którzy wiedzą jak odczytywać rynek i mają nieco więcej doświadczenia w codziennym handlu.

Drugim ważnym aspektem jest nasz depozyt. Powinien być większy, z tego względu, iż scalping nie da nam zarobić 100 czy 200 pipsów dziennie, lecz będą to mniejsze ilości pipsów dlatego też, jeżeli chcielibyśmy zarobić tutaj więcej, powinniśmy bardziej skupić się na wolumenie, tak aby jego wielkość pozwalała osiągać nam satysfakcjonujące nas zyski.

Jako trzeci element to czas, który z pewnością jest nam zdecydowanie bardziej potrzebny, przy grze opierającej się o niskie interwały czasowe, przy dużej liczbie transakcji. Ewentualnym rozwiązaniem tego przypadku mogło by być zaprogramowanie robota, tak by wykonywał transakcje automatycznie przy wykorzystaniu twojej strategii.

Chcesz wiedzieć co wykorzystuję, handlując w oparciu o tą strategię?

Otóż moja strategia opiera się na wykorzystywaniu powtarzających się układów, formacji, które to stale się powtarzają i staram się je odnaleźć odpowiednio na rynku. grając oczywiście zgodnie z trendem, który jest widoczny na wyższych interwałach tj. M30 lub H4.

Właśnie tego typu układy wykorzystuję w swoich zagraniach na rynku. Jeżeli dobrze wybierzemy moment do wejścia w rynek, w odpowiednim środowisku i trendzie oraz formacja będzie zgodna z założeniami prawdopodobieństwo skutecznej transakcji, wtedy prawdopodobieństwo sukcesu może wynieść nawet 80%.

Jeżeli, chcesz więcej dowiedzieć się na temat moich strategii tradingowych zapraszam Cię serdecznie na bezpłatny webinar traktujący o technikach scalpingu. Start 11 maja 2017 roku o godzinie 19:30.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here