XTB

Saxo Bank – informacje o brokerze

Wiodąca spółka technologiczna działająca w sektorze bankowości inwestycyjnej, która ma za sobą ponad dwadzieścia pięć lat rozwoju. Ułatwia inwestowanie i dokonywanie transakcji w wielu klasach aktywów, zapewniając dostęp do globalnych rynków finansowych, nowatorskiej technologii oraz wiedzy fachowej. Saxo Group to ogólnoświatowy internetowy bank inwestycyjny podlegający przepisom prawa UE; ma siedzibę główną w Kopenhadze i działa w centrach finansowych na całym świecie, w miastach takich jak Londyn, Singapur, Paryż, Zurych, Dubaj czy Tokio.

Saxo Bank oferta

Oferta Saxo skierowana jest do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, zapewniając im dostęp do globalnych rynków oraz szerokiej gamy klas aktywów i instrumentów, którymi można obracać. Wszystko to jest dostępne za pośrednictwem solidnych i nowoczesnych platform transakcyjnych, które są mocno rozbudowane. Znaleźć na nich można unikalne funkcje od spersonalizowanych list obserwowanych pozycji po dostosowane do indywidualnych potrzeb wykresy, filtry wiadomości oraz narzędzia zarządzania ryzykiem. Odkąd Saxo Bank wszedł na rynek w 1992 roku, stał się w Danii jedną z marek darzonych największym zaufaniem w branży transakcji i inwestycji online.

 • Opcje walutowe: opcje kupna i sprzedaży 40 par
 • Opcje walutowe (forex): 182 pary walutowe dla transakcji spot oraz 140 par dla kontraktów forward
 • Akcje: 19 000 akcji na 36 giełdach
 • Opcje na akcje: ponad 200 opcji na akcje na rynkach USA, Europy oraz regionu Azji i Pacyfiku
 • Fundusze ETF i ETC: 3101 funduszy ETF i ETC
 • Kontrakty CFD: 9000 kontraktów CFD, w tym 8840 CFD na pojedyncze akcje
 • Kontrakty terminowe futures: ponad 200 kontraktów terminowych futures na 22 giełdach
 • Opcje na kontrakty: 75 opcji na kontrakty w kategoriach tj. metale, surowce energetyczne czy stopy procentowe
 • Obligacje: 7000 obligacji z 26 krajów w 21 różnych walutach

Dostępne Platformy

Saxo Bank w swojej ofercie ma dwie unikalne platformy transakcyjne: SaxoTraderGo oraz SaxoTraderPRO.

SaxoTraderGO

Źródło: www.home.saxo/pl-pl

Platforma preferowana przede wszystkim przez brokerów i inwestorów. Łatwa w obsłudze i dynamiczna, w środowisku finansowym platforma była wielokrotnie nagradzana. Szybka i niezawodna działa na wielu urządzeniach, obsługuje wszystkie dostępne produkty i klasy aktywów. SaxoTraderGO jest aplikacją internetową, kompatybilną z każdym komputerem, Mac, tabletem lub smartfonem. Zapewnia kontrolę ekspozycji rynkowej zarówno osobom preferującym inwestycje długoterminowe, jak i inwestorom aktywnie działającym na rynkach globalnych. Umożliwia dostęp do ponad 30 000 zbywalnych instrumentów, jak również do szerokiej gamy narzędzi i funkcji zarządzania ryzykiem. Niewątpliwie ogromną zaletą platformy jest ciągły dostęp do swojego konta, nawet kiedy jest się w podróży.

SaxoTraderPRO

Platforma preferowana przez specjalistów. W pełni konfigurowalna, kompleksowa i profesjonalna platforma dla zaawansowanych inwestorów. SaxoTraderPRO oferuje intuicyjną, wieloekranową platformę dla systemów Windows i Mac. Posiada szereg rozbudowanych funkcji:

Udoskonalony moduł zleceń: Zaprojektowany dla lepszej prędkości i wydajności, moduł zleceń z mniejszą liczbą kliknięć potrzebnych do złożenia zlecenia, przy jednoczesnym wyświetlaniu wszystkich niezbędnych informacji w module.

Inwestowanie oparte na głębokości rynku: Pozwala umieszczać i zarządzać zleceniami w zakresie księgi zleceń na poziomie 2 w czasie rzeczywistym.

Czas i sprzedaż: zapewnia dostęp do realizacji zleceń na giełdzie w czasie rzeczywistym.

Różnorodne zlecenia algorytmiczne: Szeroka gama rodzajów zleceń algorytmicznych, w tym TWAP, Iceberg, With Volume i Pre-Market Limit.

Łańcuch opcji: dostępne opcje FX Vanilla i Touch oraz opcje notowane na giełdach oraz indeksy i transakcje futures.

Źródło: www.home.saxo/pl-pl

Dostępne portfele i strategie Saxo Banku:

Zbilansowane portfele SaxoSelect

Zbilansowane portfele SaxoSelect to zarządzanie portfelem zredukowane do możliwego minimum. Dostępne w następujących krajach: Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Holandia i Włochy. To świetny wybór dla inwestorów długoterminowych, którzy szukają alternatywy dla samodzielnego inwestowania. Dostępne już od kwoty 10 000 EUR. Do wyboru inwestora są 3 rodzaje portfeli w zależności od ponoszonego ryzyka:

 • portfel konserwatywny
 • portfel zrównoważony
 • portfel agresywny

Portfele akcyjne SaxoSelect

Starannie wyselekcjonowane w poszukiwaniu wysokiego zwrotu dzięki zróżnicowanym akcjom dobranym przez ekspertów — portfele te mają na celu wykorzystanie pełnego potencjału światowych giełd. Portfel akcyjny SaxoSelect pozwala wygodnie inwestować w „bezobsługowy” portfel akcyjny zbudowany w oparciu o raporty wybranych doradców inwestycyjnych oraz niezależnych firm badawczych.

Źródło: www.tradingfloor.com

Strategie inwestycyjne SaxoSelect

Strategie inwestycyjne SaxoSelect to podejście transakcyjne i inwestycyjne dla rachunku Saxo ze wszystkimi korzyściami z dostępności, kontroli i przejrzystości. To usługa umożliwiająca inwestowanie zgodnie ze strategiami doświadczonych inwestorów, starannie dobranych przez Saxo Bank.

Źródło: www.tradingfloor.com

FX/CFD to złożone instrumenty i wiążą się z wysokim ryzykiem nagłej utraty pieniędzy ze względu na wykorzystanie dźwigni finansowej.
71% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu walutami (FX) lub kontraktami CFD w Saxo.
Inwestor powinien rozważyć, czy rozumie, jak działają produkty FX/CFD, oraz czy może pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.