Naga MarketsLogo Saxo Bank na jednym z monitorów. Drugi przedstawia wykresy cenowe.Saxo Bank, podmiot z segmentu fintech specjalizujący się w transakcjach i inwestycjach z wykorzystaniem różnorodnych aktywów ogłosił dzisiaj, że zacznie oferować opcje CFD obejmujące transakcje put oraz call na 15 największych światowych indeksach giełdowych.

Nowe produkty mają obniżyć barierę wejścia dla początkujących inwestorów

Opcje CFD to instrumenty pozagiełdowe (OTC, ang. over-the-counter) oparte na opcjach Exchange Traded Index. Mogą one pomóc w dywersyfikacji portfela, ponieważ nie tylko umożliwiają zajęcie pozycji, ale mogą również służyć do zabezpieczania portfela.

Magnus Sundby, Product Manager – CFD & Equities, udzielił wypowiedzi na temat nowej oferty: “Ta nowa gama produktów obniży barierę wejścia dla klientów chcących handlować opcjami, ponieważ opcje CFD obniżają koszty transakcji, dając im dostęp do opłacalnych strategii inwestycyjnych i zabezpieczających, a także narzędzi pomagających w zarządzaniu ryzykiem. W porównaniu do tradycyjnych opcji giełdowych, opcje CFD zapewnią również klientom większą elastyczność w zakresie wielkości kontraktu, ponieważ lot jest równy jednemu indeksowi. Obniżając wielkość kontraktu, umożliwiamy większej liczbie klientów handlowanie Index Options, a także skuteczniejsze zarządzanie ryzykiem – to kolejny przykład tego, w jaki sposób kontynuujemy proces demokratyzacji tradingu i inwestowania.”

Opcje CFD bez marży i spreadów

Opcje CFD są atrakcyjne dla traderów oraz inwestorów, ponieważ nie ma spreadów i prowizji wymaganych – klienci po prostu płacą premię z góry. Dlatego, że jeden lot równy jest jednemu indeksowi, opcje zapewniają dużą elastyczność pod względem wielkości kontraktu.

Wszystkie nowe opcje CFD są opcjami w stylu europejskim rozliczanymi w gotówce po oficjalnej cenie, a klienci mogą używać nowego typu instrumentów stawiając na kierunek ruchu poprzez kupno opcji put lub call.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ OFERTĘ SAXO BANKU

Dzięki produktowi klienci będą mogli tworzyć strategie opcyjne, które będą chronić istniejący portfel przed ryzykiem rynkowym. Nowy produkt będzie dostępny w SaxoTraderGO i SaxoTraderPRO dla klientów Saxo Bank A/S, a także w Wielkiej Brytanii, Singapurze i Australii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here