Naga MarketsSaxo-BankSaxo Bank przedstawił raport wolumenu FX za miesiąc grudzień 2015. O ile w porównaniu do ubiegłego miesiąca wynik jest lepszy, to patrząc na ubiegły rok odnotowano spadek wolumenu o 21%.


Ten duński broker podał dziś kluczowe dane za grudzień 2015. Dane ukazują wzrost wolumenu w grudniu o 3,7% w stosunku do miesiąca poprzedniego. W liczbach jest to 226 miliardów dolarów za grudzień przeciwko 218 mld dolarów w listopadzie. Wolumen obrotu w październiku był tak sam jak w miesiącu po nim następującym.

Jeśli mowa o średnim dziennym wolumenie to grudzień był zdecydowanie słabszy od listopada i obracano w nim średnio dziennie tylko 9,8 mld dolarów. Jest to wynik nie tylko niższy w stosunku do miesiąca poprzedzającego, ale też do marca 2015, gdzie ADV (średni dzienny wolumen) wyniósł 11,4 mld USD. Średni dzienny wolumen w grudniu roku ubiegłego również był wyższy, co raczej nie przysparza zadowolenia właścicielom Saxo Bank. Nie jest to pierwszy broker, który odnotowuje zmniejszony wolumen, widać zatem, że przepływy pieniężne w branży maleją z roku na rok.

Wolumen Saxo Banku w poszczególnych miesiącach | źródło: Finance Magnates
Wolumen Saxo Banku w poszczególnych miesiącach | źródło: Finance Magnates


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWenezuelska waluta jest warta mniej niż serwetki
Następny artykułEUR/GBP – blisko kluczowego oporu
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here