Naga MarketsSaxo Bank z rekordowym zyskiem po sprzedaży udziałów w Saxo Payments, liczba nowych klientów, zarówno bezpośrednich, jak i hurtowych, osiągnęła najwyższy poziom w historii.

 Grupa kapitałowa Saxo Bank („Grupa”) w 2018 roku zanotowała rekordowy zysk netto w wysokości 955,8 mln koron duńskich (DKK), co stanowi wzrost o 138% w porównaniu z rokiem 2017. Wartość depozytów zabezpieczających klientów w dalszym ciągu rosła, osiągając kwotę 112,6 mld DKK, natomiast przychody operacyjne Grupy wyniosły 2,8 mld DKK, co stanowi spadek o 8% w porównaniu z 2017 r.

Grupa nadal umacniała swoją pozycję kapitałową: na koniec 2018 roku współczynnik adekwatności kapitałowej osiągnął 35,0%, w porównaniu z 22,7% na koniec 2017 r., co zapewniło Grupie odpowiedni, komfortowy bufor.

Najważniejsze dane za 2018 rok (w nawiasach dane za 2017 r.)

  •  Przychód operacyjny: 2,8 mld DKK (3,0 mld DKK)
  • EBITDA (zysk): 1 408 mln DKK (931,6 mln DKK)
  • Zysk netto: 955,8 mln DKK (401,1 mln DKK)
  • Kwota depozytów zabezpieczających klientów: 112,6 mld DKK (103,6 mld DKK)
  • Ogółem kapitał własny: 5,6 mld DKK (4,6 mld DKK)

 – Rok 2018 rok był punktem zwrotnym dla Saxo Banku. Powitaliśmy grupę kapitałową Geely Holding i Sampo plc jako nowych akcjonariuszy, zapewniających nam mocne fundamenty, dodatkowy potencjał zarządczy i umożliwiających realizację długoterminowych planów. Wdrożyliśmy nowe produkty, platformy, usługi i korzystne zmiany w naszym cenniku dla klientów. Dwie nowe platformy transakcyjne: SaxoTraderPRO i SaxoInvestor, pozwalają nam zaoferować światowy poziom obsługi, dzięki czemu liczba nowych klientów inwestujących bezpośrednio na naszych platformach wzrosła o 67% – powiedział Kim Fournais, prezes i założyciel Saxo Banku.

W 2018 roku Saxo Bank podjął ostatnie kroki na rzecz usprawnienia działalności, by móc skoncentrować się na zasadniczym obszarze tradingu i inwestycji. W ramach tych działań w 2018 r. zakończono sprzedaż Saxo Privatbanku, licencjonowanego banku detalicznego z oddziałami w całej Danii, a także Saxo Payments – dostawcy infrastruktury do międzynarodowych płatności online. Zgodnie ze strategią partnerstwa Saxo Banku, oba podmioty w dalszym ciągu będą korzystać z technologii i infrastruktury inwestycyjnej Saxo Banku jako partnerzy hurtowi.

– Dzięki mocniejszej bazie kapitałowej mamy solidne fundamenty, które pozwolą nam zrealizować planowane przejęcie BinckBank. Saxo Bank i BinckBank wzajemnie się uzupełniają, a połączenie firm oznacza korzyści dla wszystkich stron, ponieważ klienci zyskają dostęp do lepszych produktów, cen, platform i usług, pracownicy będą mieli większe szanse na rozwój w ramach dużej międzynarodowej organizacji, a przede wszystkim uzyskamy niezbędną skalę działalności – mówi Kim Fournais.

Pełna treść raportu Saxo Banku za 2018 rok dostępna jest pod adresem: https://www.home.saxo/about-us/investor-relationsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here