Naga MarketsMicrosoft i Saxo Bank ogłosiły zawarcie strategicznego partnerstwa, którego celem jest umieszczenia technologii Saxo Banku w należącej do Microsoftu chmurze.

Instytucje finansowe muszą obecnie traktować dane i usługi w chmurze za aktywa strategiczne, porzucając stare rozwiązania na rzecz patrzenia w przyszłość, skupiając się na bezpieczeństwie, zachowaniu prywatności i zgodności z regulacjami. W ramach zawartego partnerstwa Saxo Bank zamierza stać się liderem branży finansowej w zakresie rozwiązań bazujących na chmurze obliczeniowej.

Saxo Bank to specjalista w obszarze fintech, oferujący transakcje i inwestycje z wykorzystaniem różnorodnych aktywów, obsługujący klientów z ponad 170 krajów i umożliwiający dostęp do inwestycji na światowych rynkach kapitałowych. Siedziba Saxo Banku znajduje się w Kopenhadze. Saxo Bank udostępnia swoją ofertę w formie usługi (Banking-as-a-Service), umożliwiając innym bankom i maklerom korzystanie ze swojej technologii i dostępu do globalnych rynków kapitałowych. Ze względu na przewidywany istotny wzrost liczby i skali partnerstw, Saxo Bank podjął decyzję o wykorzystaniu chmury Microsoftu w celu zagwarantowania skalowalności, elastyczności i bezpieczeństwa infrastruktury cyfrowej.

– Przyszłość usług finansowych leży w chmurze. Zawierając umowę partnerstwa z Microsoftem przyczyniamy się do kształtowania tej przyszłości. Saxo Bank był spółką fintech, zanim jeszcze zaczęto używać tego sformułowania i naturalnym krokiem jest dla nas wdrażanie nowych rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej w obszarze usług finansowych. Dzięki chmurze Microsoftu możemy poświęcić więcej czasu na rozwój technologii, zamiast na jej obsługę, co pozwoli utrzymać pozycję lidera w zakresie cyfryzacji ukierunkowanej na klienta oraz wzmocni nasze ambitne plany dalszego rozwoju – oświadczył Kim Fournais, założyciel i prezes Saxo Banku.

– Cieszymy się, że możemy wspomóc Saxo Bank w kształtowaniu przyszłości transakcji i inwestycji dzięki naszej chmurze. Saxo Bank jest liderem branży fintech i nasze partnerstwo pozwoli organizacjom świadczącym usługi finansowe na bezpieczne przetwarzanie danych, aby zapewnić swoim klientom wyższą jakość usług – oświadczył Judson Althoff, Executive Vice President, Worldwide Commercial Business w firmie Microsoft.

– Cieszymy się z pokonywania nowych wyzwań z Microsoftem, a także z przyszłej współpracy z kluczowymi interesariuszami, takimi jak organy nadzoru, aby zapewnić, że rozwiązania w chmurze w dalszym ciągu będą się rozwijąć zgodnie z surowymi standardami, które definiują branżę finansową. Już na wczesnym etapie działalności dostrzegliśmy szanse związane z Internetem i rozwiązaniami cyfrowymi, dzięki którym staliśmy się rozpoznawalni. Od czasu uruchomienia jednej z pierwszych internetowych platform inwestycyjnych w 1998 roku korzystaliśmy z rozwiązań Microsoftu. Chmura Microsoftu jest zatem naturalnym wyborem Saxo Banku – dodał Kim Fournais.

Obecnie Saxo Bank wspiera ponad 120 partnerstw white label na całym świecie. Dzięki swojej technologii transakcyjno-inwestycyjnej, Saxo Bank ułatwia dostęp do ponad 35 tysięcy instrumentów finansowych i różnorodnych klas aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here