Naga MarketsSaxo Bank ponownie zabezpiecza się przed ważnym wydarzeniem politycznym
Saxo Bank ponownie zabezpiecza się przed ważnym wydarzeniem politycznym

Saxo Bank, którego white labelem jest TMS Brokers zamierza podnieść wymagania depozytowe przed zaplanowanymi na 8 listopada wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. To kolejny, po brytyjskim referendum przypadek, który potwierdza, że szok spowodowany decyzją SNB z 15 stycznia 2015 na zawsze zmienił detaliczny rynek forex.


System wyborczy w Stanach znacząco różni się od demokracji bezpośredniej znanej w Polsce. Już za nieco ponad dwa tygodnie Amerykanie pójdą do urn zagłosować na swoich elektorów. Dopiero Ci wybiorą kolejnego, 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ten wybór nie jest obojętny rynkom finansowym – najważniejszy człowiek w Ameryce będzie mieć dużo do powiedzenia na temat polityki fiskalnej, a przez to również i monetarnej realizowanej przez Stany Zjednoczone.

Realnych kandydatów na urząd prezydenta USA jest dwóch – Hillary Clinton oraz Donald Trump. Clinton utożsamiana jest ze spokojem oraz kontynuacją dotychczasowego kursu Stanów Zjednoczonych – jej wygrana powinna zostać przyjęta przez rynki ze spokojem. Gdyby jednak większość głosów zdobył Trump, dolar znacząco mógłby zmienić swoją wycenę – prognozują specjaliści.

To właśnie przed wygraną Trumpa (lub oficjalnie potencjalną wysoką zmiennością na rynku) pragnie zabezpieczyć się Saxo Bank. Metodą, która w przypadku duńskiego pośrednika w handlu sprawdziła się również w przypadku czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii jest podwyżka wymagań depozytowych związanych z otwarciem nowych pozycji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, Saxo Bank podniesie wymagania na głównych parach walutowych (powiązanych z USD) o dwa do trzech procent. Znacznie wyższe podwyżki czekają takie egzotyki jak USD/MXN, czy USD/RUB – w przypadku tych par wymagania mogą czasowo zwiększyć się nawet do 15%.

Przeczytaj jak bank zabezpieczał się przed Brexitem: Saxo Bank ma już plan na Brexit

Zmiany czekają również CFD na główne indeksy giełdowe – decyzja o zmianie wymagań zależeć będzie od średniej zmienności indeksu oraz płynności rynku, jednak jak informuje Finance Magnates, nie powinny one przekraczać 4%.

Claus Nielsen, dyrektor marketingu Saxo Bank zapewnia: Utrzymujemy dynamiczne podejście w stosunku do naszych wymagań depozytowych, dostosowując je do warunków panujących na rynku. Wkraczając w kulminacyjny okres przed amerykańskimi wyborami chcemy mieć pewność, że nasi klienci będą mogli korzystać z okazji inwestycyjnych przy jednoczesnym zachowaniu racjonalnego poziomu dźwigni finansowej. (…) Chcemy się upewnić, że zarówno Saxo Bank, jak i nasi klienci nie osiągną ponadprzeciętnych zysków wynikających ze zbyt wysokiego poziomu lewaru.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here