Naga MarketsSaxo Bank, specjalista w obszarze fintech, specjalizujący się w transakcjach i inwestycjach z wykorzystaniem różnorodnych aktywów, oraz Nasdaq, lider usług dotyczących transakcji, rozliczeń, technologii giełdowych, notowań, informacji i spółek akcyjnych, ogłosiły nawiązanie współpracy, której celem jest udostępnienie nowego cyfrowego portfela inwestycyjnego wykorzystującego analizy Nasdaq Dorsey Wright w ramach usługi SaxoSelect. 


Nowy portfel pod nazwą Nasdaq DW Global Momentum to zaawansowany, efektywny kosztowo sposób na lokowanie kapitału w 30 do 40 wysokiej jakości akcji spółek wybranych wedle metodologii „siły względnej” opracowanej przez Nasdaq Dorsey Wright (DW), dostawcę analiz, narzędzi i rozwiązań inwestycyjnych umożliwiających inwestorom na zarządzanie złożonością. Portfel koncentruje się na akcjach z gospodarek rozwiniętych i wschodzących, z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych.

SaxoSelect to w pełni cyfrowa i zautomatyzowana usługa pozwalająca klientom Saxo Banku na inwestowanie w starannie dobrane portfele. Nowa oferta Nasdaq uzupełnia ofertę ponad 28 portfeli, w tym wykorzystujących analizy Morningstar i BlackRock.

W ramach SaxoSelect klienci mają pełny wgląd we wszystkie akcje w swoich portfelach, a co najważniejsze, będą właścicielami poszczególnych akcji wybranych przez Nasdaq. Wszystkie pozycje można obserwować w czasie rzeczywistym, w pełni przejrzystym otoczeniu inwestycyjnym, bezpośrednio na platformie transakcyjnej SaxoTraderGO. Portfel będzie podlegać automatycznemu równoważeniu zgodnie z aktualnymi wynikami analiz Nasdaq.

– Cieszy nas współpraca z Nasdaq i możliwość udostępnienia klientom słynnych analiz Nasdaq Dorsey Wright. Dzięki połączeniu naszej technologii transakcyjnej z wiedzą Nasdaq na temat inwestycji, możemy stworzyć alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania aktywami, i to w bardzo konkurencyjnej cenie. Jesteśmy dumni, że możemy przełożyć analizy i metodologię Nasdaq na rzeczywiste okazje inwestycyjne – powiedział Kim Fournais, prezes i założyciel Saxo Banku.

– Usługa SaxoSelect opiera się na przekonaniu, że technologia zasadniczo wpłynie na kształt sektora zarządzania aktywami. Dostęp do technologii, potrzeba przejrzystości i nacisk na wyniki zmienią sposób zarządzania oszczędnościami – mówi Fournais.

– Współpraca z Nasdaq pokazuje siłę naszego modelu biznesowego – dla klientów wybieramy bowiem produkty i usługi od najlepszych dostawców – dodaje Kim Fournais.

– Środowisko inwestycyjne ulega ciągłym zmianom ze względu na postęp technologiczny. Dzięki temu firmy mogą działać na większą skalę, łącząc uzupełniające się atuty poszczególnych jego uczestników. Nasza współpraca z Saxo Bankiem zamienia naszą strategię inwestycyjną w efektywną kosztowo i przejrzystą usługę dla szerokiej gamy inwestorów, zapewniającą większą przejrzystość i łatwiejszy dostęp do rynku – powiedział Jay Gragnani, dyrektor ds. badań i współpracy z klientami w Nasdaq Dorsey Wright.

Portfel bazuje na akcjach spółek wzrostowych o wysokim impecie i w oparciu o metodologię „siły względnej” Nasdaq Dorsey Wright. Ten proces inwestowania był doskonalony przez lata, a Nasdaq Dorsey Wright z powodzeniem stosuje swoją metodologię od marca 2006 roku. Od tego czasu zakładana wartość referencyjna została znacznie przekroczona, zarówno w ujęciu brutto, jak i netto (wg GIPS – Standardów Sprawozdawczości Globalnego Inwestowania), istotnie poprawiając relację ryzyka do zysku. Szczegółowe informacje na temat wyników i oferty są dostępne na stronie Saxo Banku: https://www.home.saxo/investor/managed-stock-portfolios.

Oferta Nasdaq DW Global Momentum będzie dostępna dla klientów instytucjonalnych oraz dla klientów SaxoSelect obsługiwanych przez biura regionalne w Danii, Wielkiej Brytanii i Singapurze, w tym dla klientów z Polski. Roczny koszt obsługi portfela wynosi 0,75%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here