Naga MarketsLogo Saxo Bank na tle siedzibySaxo Bank A/S (Saxo Bank) i Geely Sweden Holdings AB, spółka zależna grupy kapitałowej Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd. (Geely), podpisały umowę w sprawie utworzenia wspólnego technologicznego przedsięwzięcia. Spółka joint venture (JV) zaoferuje finansowe i regulacyjne rozwiązania technologiczne instytucjom finansowym w Chinach, takim jak banki i przedsiębiorstwa z sektora FinTech. Saxo Bank i Geely będą miały po 50% udziałów w nowym podmiocie.


JV wykorzysta technologię finansową i regulacyjną Saxo Banku oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie w rozwoju platform inwestycyjnych i usług cyfrowych. Spółka joint venture będzie wykorzystywać usługi oparte na chmurze, big data i sztuczną inteligencję, aby zapewnić chińskim instytucjom kompleksowe rozwiązania w zakresie technologii finansowych i regulacyjnych, w szczególności w obszarach giełdy i inwestycji, robo-doradztwa, zarządzania aktywami, rozwiązań w zakresie ryzyka i RegTech. Geely będzie wspierać uruchomienie i działalność wspólnego przedsięwzięcia, w szczególności w zakresie lokalnego know-how.

Poprzez JV, Saxo Bank chce wykorzystać szanse, jakie stwarzają coraz bardziej otwarte chińskie rynki finansowe, wprowadzając do Chin zaawansowane technologie i doświadczenie finansowe i regulacyjne oraz opracowując rozwiązania platformowe odpowiadające potrzebom i wymogom chińskiego rynku.

Dzięki umowie Saxo Bank w coraz większym stopniu zaznacza swoją obecność na chińskim rynku, co stanowi część długoterminowej strategii firmy.

– Utworzenie wspólnego przedsięwzięcia to kamień milowy dla grupy kapitałowej Saxo, który pozwoli oferować unikalne możliwości handlowe. Jestem dumny z faktu, iż wzmacniamy naszą obecność w Chinach przy wsparciu naszego wspólnika – Geely. Zamierzamy intensywnie pracować, w perspektywie długoterminowej koncentrując się na rozwijaniu działalności w Chinach i osiąganiu wspólnych korzyści wraz z partnerami, którzy chcieliby wykorzystać naszą technologię. Będziemy nadal szukać innych okazji, współpracując z organami regulacyjnymi w miarę otwierania się chińskich rynków, aby zapewnić przejrzysty, efektywny i bezpieczny dostęp do możliwości inwestycyjnych na globalnych rynkach finansowych. Mamy odpowiednie doświadczenie w dostosowywaniu naszych technologii do wysoce regulowanych rynków na całym świecie – powiedział Kim Fournais, prezes i założyciel Saxo Banku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zacieśnienia naszej współpracy i partnerstwa z Saxo Bankiem i wprowadzenia globalnej technologii finansowej i regulacyjnej Saxo na chiński rynek. Jesteśmy przekonani, że dzięki udanemu doświadczeniu Saxo na rynku globalnym i bogatemu lokalnemu know-how Geely nowy joint venture zwiększy potencjał FinTech Chinach w takich obszarach jak giełda, inwestycje, wyceny, doradztwo inwestycyjne i RegTech – powiedział Daniel Donghui Li, wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy grupy kapitałowej Geely Holding.

Grupa kapitałowa Geely Holding została istotnym akcjonariuszem Saxo Banku we wrześniu 2018 r., wspierając bank w wykorzystywaniu jego zasobów w obszarze FinTech.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here