Naga Marketssaudi aramcoW poniedziałkowym wydaniu programu Surowcowe.info Bogusz Kasowski poruszył temat saudyjskiego Aramco. Zarząd firmy ustalił, że umieszczenie na NYSE giganta energetycznego w Nowym Jorku niesie ze sobą zbyt wiele prawnych ryzyk, aby uczynić go realistyczną opcją, chociaż powiedzieli, że ostateczna decyzja należy do księcia Arabii Saudyjskiej. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Nowy Jork oferuje największą bazę inwestorów na świecie

Debiut ma przyciągnąć nawet 100 miliardów dolarów, co może okazać się trudne do pozyskania dla innych giełd. Prezydent USA Donald Trump wezwał królestwo do umieszczenia spółki na giełdzie w Nowym Jorku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd złożony z ministrów rządu i dyrektorów Aramco doszedł do wniosku na sierpniowym spotkaniu, że amerykańska giełda nie będzie brana pod uwagę „dopóki Aramco nie zostanie zaoferowana suwerenna immunitet, który chroni ją przed wszelkimi działaniami prawnymi. „Jest to oczywiście trudne, jeśli nie niemożliwe”. Saudyjscy urzędnicy twierdzą, że nowojorski proces ujawniania informacji i złożone regulacje mogą legalnie ingerować w suwerenność rządu saudyjskiego, który pozostałby głównym udziałowcem Aramco, prawdopodobnie zachowując 95% udziałów.  Cztery źródła podały, że Riyadh i Londyn były głównymi opcjami – poinformował Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here