Naga Markets

SatRev zrealizuje fabrykę nanosatelitów na terenie Legnickiej SSEWarszawa, 11.05.2022 (ISBnews) –- SatRev – spółka z portfela JR Holding – podpisała list o współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (LSSE) i planuje zrealizowanie na jej terenie fabryki produkującej nanosatelity w ilościach komercyjnych, poinformował prezes Grzegorz Zwoliński.

“Do 2026 roku planujemy utworzyć konstelację składającą się z tysiąca satelitów. Aby ten cel się spełnił, potrzebujemy miejsca do rozwoju i wierzę, że takie znaleźliśmy na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podpisany list o współpracy to kolejny krok w rozwoju zarówno spółki, jak i polskiego sektora kosmicznego” – powiedział Zwoliński, cytowany w komunikacie.

SatRev zamierza być pierwszym na świecie producentem satelitów zużywającym w procesie produkcyjnym 100% energii pozyskanej ze źródeł odnawialnych. Dzięki współpracy z LSSE na swoje przedsięwzięcie – po spełnieniu wymogów – SatRev uzyska pomoc publiczną. W hali produkcyjnej obejmującej również laboratorium oraz clean roomy zbudowanej przez LSSE powstawać będzie nawet 100 satelitów rocznie, podano także.

Na początku współpracy LSSE może zaoferować SatRev zwolnienie podatkowe sięgające 45% nakładów przeznaczonych na inwestycje. Dostęp do ulg dla inwestujących w nowoczesne technologie jest łatwiejszy, dzięki zmniejszeniu o 95% wymaganych wydatków, podkreślono w materiale.

“Przygotowujemy specjalny projekt budowy hal produkcyjnych, magazynowych, a także logistycznych, które będziemy chcieli udostępniać również w modelu subskrypcyjnym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze hale zostaną udostępnione jeszcze w 2023 r. Chcemy, by pierwszym najemcą była firm SatRev.” – zapowiedział wiceprezes Legnickiej SSE Ryszard Wawryniewicz.

SatRev (dawniej SatRevolution) została założona w Polsce w 2016 roku, aby skoncentrować się na wschodzącym rynku kosmicznym. Dzięki pionowo zintegrowanej działalności firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i eksploatacji satelitów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur usd | kurs forinta | kirs dolara | dzisiejszy kurs hrywny | giełda playway | asseco akcje kupno | dom development akcje prognozy |

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCreotech Instruments zdecydował o czasowym zawieszeniu Oferty publicznej
Następny artykułCreotech zawiesił publiczną emisję akcji serii I ze względu na sytuację na rynkach
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.