Naga MarketsWedług najnowszych badań Sergio Demiana Lernera, Satoshi prawdopodobnie powstrzymał się od wydobywania bitcoinów w pierwszych pięciu minutach działania sieci.

  • Znany badacz historii blockchaina i Satoshi’ego Nakamoto twierdzi, że ten ostatni nie kopał BTC przez pierwsze pięć minut działania sieci.
  • Uważa, że Nakamoto chciał dać przez to szansę innym górnikom, by to oni wykopali pierwsze BTC w historii.

Satoshi nie kopał BTC od samego początku istnienia sieci

Sergio Demian Lerner, badacz znany ze swojej pracy dot. wydobywania BTC przez pewnego górnika bitcoina, którego zidentyfikował jako „Patoshiego” (ten kopał bowiem kryptowalutę niemal od początku jej istnienia, więc zapewne chodzi o Satoshi’ego), opublikował nowy post na swoim blogu, w którym omawia swoje kolejne spostrzeżenia. Tym razem Lerner skupił się na znacznikach czasowych pierwszych bloków bitcoina.

Z powyższych badań wynika, że najwyraźniej Patoshi (czyli ponoć sam Satoshi) nie wydobył bloku w sieci BTC w ciągu pierwszych pięciu minut. Nie jest jasne, dlaczego tak się stało. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że chciał dać szansę innym górnikom na wydobycie dla siebie pierwszych bitcoinów.

Nie, nie chce być pierwszy

Dodajmy, że na początku było bardzo mało górników BTC poza Satoshim, a on miał znacznie wyższy hash rate niż reszta członków tej młodej sieci. Satoshi był w pełni świadomy, że sukces bitcoina zależy od zaangażowania się w projekt jak największej liczby osób. W pewnym sensie mógł więc świadomie dawać tzw. fory innym przez te pierwsze minuty.

Ostatecznie Lerner zgodził się, że dynamiczne dostosowanie szybkości hashownia w obrębie jednego interwału bloku byłoby „przesadą”. Na podstawie tych obserwacji doszedł również do wniosku, że do bloku 16 000 Satoshi musiał mieć około 99 proc. całkowitej wartości hashowania po swojej stronie.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here