Naga MarketshakerDziennikarka Leah McGrath Goodman nadal wierzy, że to Dorian Nakamoto był twórcą BTC.

  • Dziś nadal nie wiadomo, kto stworzył BTC.
  • Znana dziennikarka uważa, że Satoshim Nakamoto jest Dorian Nakamoto, którego już wcześniej podejrzewano o to, że stoi za bitcoinem.

Satoshi Nakamoto to… pan Nakamoto?

Leah McGrath Goodman, dziennikarka Newsweeka, która w 2014 roku nazwał Amerykanina pochodzenia japońskiego Doriana Satoshiego Satoshim Nakamoto nadal twierdzi, że miała rację.

W nowym odcinku podcastu Anthony’ego Pompliano, McGrath Goodman ujawniła szczegóły swojego śledztwa, jakie prowadziła parę lat temu. Twierdziła, że miała kontakt e-mailowy z niektórymi z „pierwszej dziesiątki” pionierów na rynku bitcoina. Ponoć choćby Gavin Andresen i Hal Finney przekazali jej kluczowe informacje.

Jednym z kluczowych dowodów świadczących o tym, że to 64-letni Dorian Nakamoto stworzył BTC było jego oświadczenie złożone przed wieloma świadkami. Powiedział ponoć wtedy, że „nie jest już w to [BTC] zaangażowany”. 

Potem jednak udawał, że niewiele wie o krytowalucie.

– Zdecydowanie wiedział, że o tym [BTC] rozmawiamy: rozmawialiśmy o tym od tygodni, zanim faktycznie go odwiedziłam – twierdzi dziennikarka.

Kim pan jest, panie Nakamoto?

McGrath Goodman przytoczyła również dowody bezpośrednio łączące Satoshiego z lokalizacją Doriana w Los Angeles. To Finney opublikował te dane.

– [Plik] Zawierał adres IP, który zaprowadził nas do tej samej dzielnicy, w której mieszka Dorian, w Los Angeles – powiedziała dziennikarka.

Mimo tego, nadal nie jest jasne, kto założył sieć BTC. Wśród szerokiej gamy kandydatów jest np. Craig Wright, Australijczyk często określany jako „Faketoshi”, ponieważ nikt nie wierzy w to, że to on stworzył BTC. On sam jednak twierdzi, że to właśnie on zaprojektował pierwszego blockchaina w historii. Inni nadal spekulują, że to Nick Szabo był Satoshim. Inny kandydat to Adam Back z Blockstream. Nierzadko sugeruje się też, że to Finney stał od początku za projektem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here