Naga MarketsSatoshi Nakamoto sprzedaje swoje bitcoiny? Ktoś przenosi w ramach sieci 15 mln USD w BTCPiętnaście milionów USD w bitcoinach, które były wydobywane aż do chwili, gdy Satoshi Nakamoto zamilkł, właśnie zostało ruszonych. Ktoś przenosi je na inny adres.

  • Ktoś przenosi w ramach blockchaina BTC aż 15 mln w BTC.
  • Istnieją sugestie, że może być to sam twórca BTC lub jeden z early adopterów kryptowaluty.
  • Nie jest to pierwszy taki transfer środków w tym roku: podobne miały miejsce w maju czy październiku.

Bitcoin: 15 mln USD w BTC

Według bota monitorującego dane blockchaina, BTCparser, aż 1000 bitcoinów z ery Satoshi’ego, wykopanych w 2010 roku, zostało przesłanych 7 listopada w 20 oddzielnych transakcjach o wartości 50 BTC każda.

bitcoin
Źrodło: BTCparser

Najnowszy transfer to czwarta partia bitcoinów, które wykopano blisko dekadę temu, która została przeniesiona w ramach sieci w tym roku.

Satoshi Nakamoto sprzedaje swój majątek w BTC?

W październiku aż 12 milionów USD w BTC nagle zostało ruszonych z adresu w blockchainie i to po aż 10 latach. Wiele osób twierdziło, że stał za tym sam Satoshi Nakamoto.

W tym samym miesiącu 50 BTC wykopanych w 2010 roku zostało przeniesionych w ramach łańcucha bloków. Ponoć trafiły one na giełdę kryptowalut Bitifinex. Z kolei w maju 50 BTC wydobytych w lutym 2009 r. ktoś także przeniósł na inny adres (raczej nie giełdy).

Firmy zajmujące się kryptowalutami i niezależni badacze próbowali śledzić ruchy BTC z ery Satoshi’ego, starając się ustalić, czy za transakcjami może stać sam twórca blockchaina. Analitycy analizujący dane łańcucha BTC uważają, że Nakamoto odpowiada za wydobycie łącznie miliona BTC.

Kim jest Satoshi?

Pikanterii dodaje fakt, że nadal nie wiemy, kim jest Nakamoto. Niedawno powróciła teoria, zgodnie z którą był nim bohater filmu “Piękny umysł”, John Forbes Nash Jr.

– Nash opisał ideał pieniądza jako coś, co mogłoby zapewnić globalne źródło oszczędności dla ludzi, którzy w przeciwnym razie byliby narażeni na “złe pieniądze” lub pieniądze, które miałyby tracić na wartości między innymi w warunkach inflacji – mówił o genialnym matematyku Travis Patron, który śledzi historię BTC.

Tyle że ten zmarł w 2015 roku…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here