Naga Marketssatoshi nakamotoSpołeczność kryptowalut nadal nie wie, kto stworzył bitcoina. Jedna z teorii głosi, że Satoshi Nakamoto to przestępca Paul Le Roux. Ostatnie 8 lat spędził on za kratkami. Teraz doliczono mu jeszcze 25 lat.

  • Nie jest jasne, czy Paul Le Roux to Satoshi.
  • Wiadomo jednak, że ten domniemany twórca BTC spędzie za kratkami najbliższe ćwierć wieku.

Satoshi Nakamoto za kratkami

Teorii spiskowych dot. tego, kim jest Satoshi jest wiele, a liczba ta jeszcze rośnie. Jedna z nich głosi, że za BTC stoi właśnie Paul Le Roux. Nie byłoby w tym niczego sensacyjnego, gdyby nie fakt, że to przestępca. I to nie byle jaki. Ma na koncie zamachy, korumpowanie polityków i handel bronią z Iranem.

Dlaczego jednak on miałby być twórcą BTC? Le Roux urodził się w Zimbabwe. Działalność przestępczą rozpoczął jeszcze w roku 2000. I tu pojawia się pierwszy trop. Pracował jako programista przy tworzeniu systemu szyfrującego. Dobrze zna ponoć kryptografię i teoretycznie byłby w stanie stworzyć coś takiego jak blockchain.

Jeśli jednak ten programista-geniusz miał wielki potencjał, skończył jak przestępca. Handlował bronią z Iranem. Przy okazji korumpował polityków w paru krajach. To gwarantowało mu bezkarność.

Wpadł w 2012 r. Fani bitcoina uważają, że to tłumaczyłoby fakt, że Satoshi umilkł i niejako porzucił swoje dzieło oraz społeczność, która wokół niego się skupiła.

Wyrok

“Satoshi” odsiedział już 8 lat w USA ramach wcześniejszego wyroku, teraz doliczono mu 25 za inne przestępstwa.

Jeśli Paul Calder Le Roux miał możliwość utorowania sobie drogi łapówką albo morderstwem, nie powstrzymywał się. Wykorzystał także 200 osobową armię z nadzieją, że zostanie dowódcą zbrojnej organizacji w Somalii – mówił sędzia Ronnie Abrahams.

Le Roux starał się bronić swoim złym stanem psychicznym.

Nie zasypiam w nocy. Śpię może jedną albo dwie godziny. Zadręczają mnie straszne zbrodnie, które popełniłem. Nie mam słów, aby opisać moje zachowanie. Przepraszam rodziny wszystkich ofiar – mówił.

Nie pomogło. Nie wyjdzie na wolność przez 25 lat. Dobiega do 50-tki, więc w praktyce otrzymał dożywicie.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here