Naga MarketsMimo, że Bitcoin ma już ponad 10 lat, to jego twórca bądź twórcy w dalszym ciagu pozostają anonimowi. Kwestia tożsamości Satoshiego Nakamoto jest jedną z największych tajemnic w społeczności kryptograficznej od czasu wprowadzenia Bitcoina w 2008 roku. Mimo, że wiele osób podejmowało próbę “ujawnienia” osoby lub grupy osób, stojących za stworzeniem najpopularniejszej wirtualnej waluty, to jednak do tej pory wysiłki te okazywały się daremne. Okazuje się jednak, że anonimowość Satoshiego Nakamoto wcale nie przeszkadza, by okrzyknąć go jednym z najważniejszych mężczyzn w świecie globalnych finansów.


Worth – założony w 1986 r. amerykański magazyn finansowy zajmujący się zagadnieniami finansowymi, prawnymi i stylem życia dla osób o wysokich dochodach opublikował ranking 100 bankierów, biznesmenów i światowych przywódców, którzy mieli największy wpływ na kształtowanie się globalnego sektora finansów w 2018 roku. Którko mówiąc, jest to zestawienie osób, które zmieniają świat.

Według magazynu Worth bezapelacyjnie największy wpływ na światową gospodarkę i rynki finansowe mają przywódcy trzech światowych mocarstw:

  • Donald Trump – Prezydent Stanów Zjednoczonych
  • Vladimir Putin – Prezydent Rosji
  • Xi Jinping – Prezydent Chin i sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin

Satoshi NakamotoAnonimowy twórca Bitcoina (BTC) uplasował się na 44 miejscu rankingu Worth Power 100 2018 roku. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedyna anonimowa postać w tym zestawieniu. W jego biogramie zaznaczono, że nikt nie wie, kto jest twórcą Bitcoina: Nakamoto może być mężczyzną, kobietą lub grupą ludzi, Japończykiem, Amerykaninem, Australijczykiem lub Europejczykiem – lub kimkolwiek innym. Nakamoto twierdzi, że ma 43 lata i że pochodzi z Japonii, ale te “fakty” mogą być po prostu błędne. Wiadomo jedynie, że Nakamoto napisał w 2007 roku kod leżący u podstaw Bitcoina.

Może Cię zainteresować: Satoshi Nakamoto pisze książkę. Mamy jej fragmenty!

Warto takze dodać, że jedynym Polakiem, który znalazł się w rankingu magazynu Worth jest Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej, który uplasował się na 38 miejscu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – dolar kanadyjski największym wygranym tygodnia
Następny artykułDywidenda = zysk? Rok w którym rynek nie oszczędzał nikogo na GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here