Naga Markets

Podczas czwartego dnia trwającego w szwajcarskim Davos Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) odbyła się dyskusja na temat roli kobiet w Web3. Paneliści podkreślili wkład kluczowych przedstawicielek płci pięknej w tę rodzącą się przestrzeń, a wiceprezes firmy Meta (Facebook) zażartowała nawet, że twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto mogłaby równie dobrze być kobietą.

Satoshi Nakamoto może być kobietą

W panelu zatytułowanym “Why Web3 Needs Women at the Forefront” wzięli udział wiceprezes Meta Nicola Mendelsohn, dyrektor generalna Global Blockchain Business Council Sandra Ro, Sarah Endline z Harvard Business School oraz Bill Wright, szef działu Government Relations w Splunk.Paneliści podkreślili wkład kluczowych przedstawicielek płci pięknej w tę rodzącą się przestrzeń, a wiceprezes firmy Meta zażartowała nawet, że twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, który do tej pory pozostaje anonimowy, mógłby równie dobrze być kobietą.

– Dam ci jedno – Satoshi Nakamoto, mam na myśli to, że wszyscy zakładamy, że to mężczyzna, prawda, czy to nasze uprzedzenie? To tylko imię, równie dobrze może to być kobietą – wskazała wiceprezes Meta Nicola Mendelsohn.

Kobiety w Web3 i blockchain 

Uczestnicy panelu dyskutowali również o wyzwaniach, przed jakimi stoją dziś kobiety, oraz o tym, co można zrobić lepiej i poprawić. Dyrektor generalna GBBC Sandra Rao podkreśliła rosnący udział kobiet w przestrzeni tokenów niezbywalnych (NFT), a także wyraziła zaniepokojenie ich brakiem w przestrzeni handlu kryptowalutami.

– Podczas gdy w domenie NFT odnotowano duży odsetek kobiet, handel kryptowalutami z pewnością mnie niepokoi ze względu na brak reprezentacji kobiet – wskazała podkreślając równocześnie potrzebę stworzenia “środowiska, które pomieściłoby przedstawicielki kobiet po stronie handlu kryptowalutami.”

Interior capital
 

Bill Wright, szef działu Government Relations w firmie Splunk i jedyny mężczyzna biorący udział w panelu uważa z kolei, że przestrzeń web3 i blockchain sama w sobie jest z natury inkluzywna.

NED

– Myślę, że web3 z natury dąży do bycia środowiskiem integracyjnym, a większa różnorodność zaangażowanych osób zaowocowałaby lepszymi wynikami. Badania dowiodły, że zróżnicowane grupy skoncentrowane na danym problemie wypracują lepsze rozwiązanie – wskazał.

Ponadto, paneliści zgodzili się, że w zdecentralizowanym świecie na przestrzeni lat znacząco wzrosła liczba kobiet reprezentujących poszczególne grupy i wyrazili nadzieję, że w przyszłości odsetek ten będzie rósł.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolara | kghm akcje opinie | 11bit notowania | kurs korony norweskiej wykres | średni kurs dolara australijskiego | stalprodukt cena akcji | fp markets | jak działa blik |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułRopa drożała dziś po południu o 0,5-0,6 proc.
Następny artykułBitcoin musi tracić. Fed nie ma wyjścia – Podwyżki stóp proc. to konieczność
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here