Naga MarketsSatis Group negocjuje z INVO BioScience ws. placówek leczących niepłodnośćSatis Group prowadzi zaawansowane negocjacje z amerykańską firmą medyczną INVO BioScience Inc., dotyczące ustalenia warunków współpracy, w ramach której Satis Group będzie mogła otwierać placówki leczące niepłodność innowacyjną metodą autorstwa INVO BioScience Inc – INVOcell, podała Satis Group.

Satis Group prowadzi zaawansowane negocjacje z amerykańską firmą medyczną INVO BioScience Inc.

Spółki podpisały 14 maja br. umowę o zachowaniu poufności.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Negocjacje z INVO Bioscience przebiegają bardzo sprawnie. Zaczynamy omawiać szczegółowe warunki współpracy, dlatego zdecydowaliśmy się podpisać umowę NDA. Naszą intencją jest otrzymanie wyłączności na wprowadzenie i wykorzystywanie technologii INVOcell na terenie Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Właśnie w tym kierunku zmierzają prowadzone przez nas rozmowy” – powiedział prezes Andrzej Wrona, cytowany w komunikacie.

Celem INVO Bioscience jest zwiększenie dostępu do leczenia niepłodności oraz opieki nad pacjentami na całym świecie. Spółka jest autorem technologii INVOcell, pierwszego systemu do inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) dopuszczonego przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Jest to nowatorskie urządzenie i procedura zapewniająca bardziej naturalne, bezpieczne, skuteczne i tańsze leczenie niepłodności, zaznaczono.

Z danych wskazywanych przez EPAF (European Policy Audit on Fertility) z problemem niepłodności tylko w Polsce może zmagać się 1,5 mln par.

“Technologia INVOcell stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia niepłodności, takich jak inseminacja domaciczna (IUI) i zapłodnienie in vitro (IVF). Jej przewagą nad wymienionymi metodami jest m.in. fakt, że jest ona akceptowana przez kościół katolicki oraz zgodna z Katolicką Nauką Społeczną. Zarówno w Polsce, jak i innych krajach regionu CEE religia ma duże znaczenie, dlatego widzimy bardzo duże szanse na osiągnięcie sukcesu przez tą metodę właśnie na wskazanych rynkach” – dodał Wrona.

Przed rozpoczęciem negocjacji Satis Group dokonała transakcji nabycia pakietu akcji INVO Bioscience stanowiącego prawie 2,4% udziału w jej kapitale zakładowym. Transakcja została sfinansowana w ramach umowy z Polish American Investment Fund LLC, która została zawarta 29 kwietnia br.

Satis Group to notowana na GPW spółka technologiczna, która w końcu kwietnia br. poinformowała o planach rozszerzenia działalności o rynek MedTech.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here