Naga MarketsSatis Group aktualizuje strategię i wchodzi na rynek MedTechSatis Group rozszerza działalność operacyjną o perspektywiczny rynek MedTech, podała spółka. Obecnie Satis pracuje nad aktualizacją strategii rozwoju, która uwzględni wejście w nowe branże.

Triggo

Satis Group rozszerza działalność operacyjną

W związku z nowymi planami rada nadzorcza Satis Group powołała do zarządu Marcina Hańczaruka, doświadczonego managera z branży medycznej, poinformowano także.

Te artykuły również Cię zainteresują
Równolegle firma uzyskała linię kredytową na inwestycję w jeden z podmiotów medycznych, notowanych na giełdzie Nasdaq.

“Osiągnięcie zadowalającego poziomu przychodów oraz dodatniego wyniku netto na dotychczasowym profilu działalności oznacza, że skutecznie przeprowadziliśmy proces restrukturyzacji. Dzięki temu z pozytywnym nastawieniem możemy rozszerzyć naszą działalność
między innymi o perspektywiczny segment MedTech” – powiedział prezes Andrzej Wrona, cytowany w komunikacie.

Grupa jest w trakcie przygotowywania aktualizacji kierunków rozwoju. Jednym ze scenariuszy jest wejście na rynek innowacyjnych technologii wykorzystywanych w branży medycznej. Spółka prowadzi w tym zakresie zaawansowane negocjacje zmierzające do zawarcia umów
inwestycyjnych. Jedną z opcji jest inwestycja w amerykańską spółkę notowaną na Nasdaq, z którą Satis Group mógłby współpracować strategicznie na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

“Rozważamy propozycje z wielu dziedzin, w których doświadczenie spółki i jej kardy zarządzającej może być z powodzeniem wykorzystane. W pierwszej kolejności zamierzamy skupić się na rozwoju działalności w obszarze medycznym. Będzie to jeden z istotnych obszarów na którym zamierzamy oprzeć nasz model biznesowy. Pomoże nam w tym Marcin Hańczaruk, nowy wiceprezes zarządu Satis Group, posiadający wieloletnie doświadczenie managerskie. Pozyskaliśmy również finansowanie, które zamierzamy przeznaczyć na inwestycje w podmiot medyczny notowany na Nasdaq” – dodał Wrona.

Satis Group to notowana na GPW spółka technologiczna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here