Naga MarketsRahim Blak (Sapiency) prezentujący informację o nocie punktowej przyznanej przez NCBiR.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przekaże Sapiency 2,4 miliona złotych na zbudowanie infrastruktury opartej na blockchain z giełdą marek osobistych. Jak twierdzi prezes spółki, Rahim Blak, krok jest niezwykle ważny w obliczu dotychczasowego oporu ze strony władzy w zakresie adopcji technologii blockchain.


NCBR wspiera blockchain. Sapiency z dofinansowaniem na budowę platformy tokenizacji marek osobistych

Z informacji znajdujących się na stronie NCBR wynika, że Sapiency wyceniło cały koszt stworzenia Giełdy Marek Osobistych na 3,6 mln zł, wnioskując o pozyskanie ponad 2,4 mln zł od Centrum. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, Sapiency otrzymało 25 na 28 możliwych punktów, a NCBR rekomenduje wypłatę pełnej kwoty na realizację projektu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za Sapiency stało pasmo niepowodzeń (…) Przekonywanie marek osobistych, że to budowa dla nich nowego rozdziału, ale to było jak przekonywanie ludzi do samochodu, którzy woleli szybszego konia! Próby z nowymi wspólnikami projektu przemilczę ze łzami. W końcu blockchain to projekt społeczny! Przecież buduje się go dla świata, więc pierwszy raz w życiu Rahim Blak sięgnął po pieniądze publiczne! – komentował Rahim Blak w wiadomości przesłanej portalowi Comparic.pl.

Firma PMG pomogła Sapiency napisać wniosek skierowany do NCBR nieodpłatnie.

– Setki osób kupiło kryptowalutę SPCY (Sapiency). W tym czasie Sapiency nieustannie rośnie! Ma już 6% udziałów w giełdzie Kanga Exchange, 100% w Mosaico i 33% w Copernic, dlatego aby podstawową walutą dla tych projektów było SPCY, pora na budowę własnego blockchain – dodaje Blak wyjaśniając powody stojące za chęcia budowy nowej platformy.

Zobacz również: GPW powinno bać się cyfrowych tokenów? Rahim Blak chce konkurować z tradycyjną giełdą

Blak chce stworzyć blockchain, który będzie konkurował z największymi

Bitcoin powstał na własnym blockchainie, a drugim największym blockchainem jest Ethereum, na którym powstaje dzisiaj większość projektów. Zbudowanie alternatywy dla powyższych jest według Blaka “porwaniem się z motyką na słońce”, ale jednocześnie wierzy, że jego zespół posiada lepszy pomysł.

W Bitcoinie decyduje moc komputera, w Ethereum ilość zakupionego ETH, czyli wygrywają bogatsi, w Sapiency zadecyduje zaufanie społeczne do człowieka (proof of reputation) mierzone wartością personalnego tokena, więc korzystają lubiani i uczciwi, a nie bogaci. Stworzymy system w którym opłaca się być uczciwym – wyjaśnia Rahim Blak.

Popularny polski influencer kryptowalutowy w ostatnim czasie zwiększył swoją aktywność rynkową, decydują się między innymi  przejęcie 6% udziałów w brytyjskiej spółce będącej operatorem giełdy Kanga Exchenge (oraz procesora płatności i aplikacji mobilnej) oraz poinformował o połączeniu jej z własną platformą Mosaico. Zdaniem Blaka nowy projekt będzie pierwszym tego typu zaraz po warszawskiej GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKoronawirus pozwala bankom centralnym na manipulację – Trader21
Następny artykułOverbalance i korekta 1:1 – Mieczysław Siudek o strukturze rynku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here