Naga Marketssap logo 2
© SAP

Jedna z najważniejszych spółek niemieckiego indeksu DAX – SAP SE opublikowała dziś raport, w którym wskazuje, że podmiot osiągnął łącznie w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku przychody rzędu 6,09 mld euro. Oznacza to wzrost przychodów niemieckiego przedsiębiorstwa informatycznego o ponad 16 procent w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Dzięki wybitnym wynikom spółka rośnie dziś blisko 7 procent stymulując wzrosty na głównym niemieckim parkiecie akcyjnym. 


Jedna z najważniejszych oraz największych spółek głównego niemieckiego indeksu – przedsiębiorstwo informatyczne SAP SE opublikowało dziś zgodnie z zapowiedzią kalendarza publikacji wyników – raport, w którym spółka wskazuje, że że jej łączne przychody w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. wzrosły o 16%, osiągając poziom 6,09 mld euro. Jednocześnie, spółka podaje, że to nie koniec pozytywnego akcentu – tak zwane przychody cloud revenue czyli działalność w chmurze wzrosło o ponad 45% – osiągając rekordowy poziom 1,55 mld euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres Kalendarz spółek DE 24.04.2019
Kalendarz spółek DE 24.04.2019

Spółka podaje również, że zysk operacyjny nie był już tak satysfakcjonujący, głównie z powodu poniesionych kosztów restrukturyzacji, które musiała ponieść firma, dlatego wynik osiągnął 136 mln euro. Przyczyniły się do tego również wyższe opłaty związane z przejęciem firm i odszkodowania w formie akcji. Nie uwzględniając jednak rozliczenia MSSF zysk operacyjny wzrósł o 19%, osiągając poziom 1,47 mld euro.

Jak podaje dyrektor generalny firmy, Bill McDermott – Wyniki spółki są kolejną ilustracją tego, że SAP SE jest nieliczną spółką w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw. McDermott wskazuje również, że SAP ma bardzo silną działalność podstawową oraz to, że firma rozwija swoją chmurę najszybciej w skali firm tworzących oprogramowania dla przedsiębiorstw. Co więcej imponujący wzrost zysku operacyjnego poza MSSF wskazuje, że firma nadam ma bardzo silną pozycję na rynku.

To wszystko sprawia, że spółka rośnie podczas dzisiejszego handlu blisko 7 procent i przekłada się na ponad 82 punktowy wzrost niemieckiego indeksu głównego – DAX. Z całą pewnością spółka podczas dzisiejszego dnia jest nie tylko liderem wzrostu indeksu, ale również spółką praktycznie jako jedyna – wyciągająca niemiecki indeks wysoko ponad poziomu oporowe. Zdaje się, że ponad 11 procentowy udział spółki w indeksie może jeszcze wznieść wykres całego indeksu wyżej, dając szansę wkroczenia indeksu w rejony 12.320 punktów podczas środowej sesji handlowej.

wykres SAP punktacja 23.04.2019
SAP punktacja 23.04.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFirma warta $1 mld otwiera fundusz kryptowalutowy
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, GBP/AUD, Złoto
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here