Naga Markets

SAP chwali się 6% skokiem przychodów. Spółka bardziej odporna niż kiedykolwiekJedną ze spółek publikujących swój raport finansowy już we wczesnych godzinach sesji handlowej w czwartek, jest Niemiecki gigant SAP, który podał, że jego całkowite przychody  wzrosły o 6% do 8,4 euro w IV kw. Kurs akcji spółki wykonywał ostatnio niewielką korektę a po publikacji wyników ma realną szanse na podciągnięcie kursu nawet do poziomu 108 – 110 euro za akcje.

  • W czwartek z samego rana spółką publikującą swoje wyniki był SAP
  • Jedna z istotniejszych spółek niemieckiego indeksu DAX chwali się 6% skokiem przychodów
  • SAP jest bardziej odporny niż kiedykolwiek
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Firma zadeklarowała łączne przychody na poziomie 30,9 mld euro

Już we wczesnych godzinach czwartkowej sesji SAP SE ogłosił, że jego przychody w czwartym kwartale br. awansowały o 6% w skali roku, osiągając poziom 8,4 mld euro, natomiast za cały rok firma zadeklarowała łączne przychody na poziomie 30,9 mld euro, co oznacza wzrost o 11%.

W raporcie czytamy, że w czwartym kwartale SAP odnotował wzrost przychodów z chmury o 30%, osiągając 3,3 mld euro, a za cały rok 2022 ten sam obszar zaowocował przychodami w wysokości 12,6 mld euro, co oznacza wzrost o 33% w porównaniu z rokiem 2021. Rozwodniony zysk na akcję w IV kwartale 2022 r. spadł o 62% i wyniósł 0,47 euro, natomiast za rok 2022 spadł o 56% do 1,95 euro.

wykres Kurs akcji SAP 26.01.2023
Kurs akcji SAP 26.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

– SAP jest bardziej odporny niż kiedykolwiek. Kończymy rok 2022 z kontynuacją silnego impetu chmury i powrotem do wzrostu zysku operacyjnego w czwartym kwartale, wyznaczając ważny punkt zwrotny – powiedział prezes SAP Christian Klein.

Zmierzając do 2023 roku, daje nam to dużą pewność, że zrealizujemy naszą obietnicę przyspieszenia wzrostu górnej linii i dwucyfrowego wzrostu zysku operacyjnego non-IFRS – dodał Christian Klein.

Autor poleca również:

Bossa

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWall Street po dzwonku, czyli raporty Tesli oraz IBM. Kurs akcji spółek reaguje
Następny artykułCena złota wzrosła o 7% od początku miesiąca, trend wzrostowy trwa
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.