Naga MarketsSanwil uszyje kombinezony chroniące przed wirusami dla szpitali w PolsceSanwil, producent innowacyjnego materiału SANMED, podpisał umowę z Agencją Rezerw Materiałowych, dotyczącą szycia kombinezonów ochronnych dla szpitali w Polsce – podał w poniedziałek portal internetowy nowiny24.pl Powstający od dziesięciu lat w Przemyskiej fabryce materiał, spełnia wszystkie restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Posiada również certyfikaty dopuszczające go do użytku w medycynie.

Update 22.05.2020 r. [15:21] SANWIL HOLDING SA (13/2020) Stanowisko Emitenta w związku z pojawiającymi się informacjami, które mogą mieć istotny wpływ na ocenę sytuacji Spółki:

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi i licznymi pytaniami, kierowanymi do Sanwil Holding S.A. (dalej: “Emitent” albo “Spółka”) przez Akcjonariuszy Spółki, Zarząd Emitenta informuje, że na moment przekazania niniejszego raportu nie została podpisana żadna umowa pomiędzy spółką zależną Emitenta: Sanwil Polska Sp. z o.o., a Agencją Rezerw Materiałowych.

  • Sanwil wykorzysta swój autorski materiał SANMED do uszycia kombinezonów ochronnych dla personelu medycznego w szpitalach w Polsce.
  • Notowania Spółki rosną w poniedziałek o kilkadziesiąt procent przy obrocie zbliżającym się do 1 mln zł.

Sanwil pomoże w zabezpieczeniu pracowników szpitali w dobie pandemii koronawirusa 

Agencja Rezerw Materiałowych nawiązała współpracę z Przemyskim Sanwilem. Chodzi o innowacyjny materiał SANMED, z którego mają zostać uszyte kombinezony ochronne, które mają zostać przeznaczone dla personelu medycznego w szpitalach. Paweł Rachwał – Członek Zarządu przemyskiej Spółki powiedział: To co niezwykle istotne, SANMED ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być wykorzystany nie tylko do szycia kombinezonów medycznych, ale służyć między innymi jako parawany czy pokrowce do łóżka szpitalnego.

Materiał opracowany w laboratoriach Sanwilu stanowi przede wszystkim skuteczną barierę dla wirusów. Jest no niezmiernie ważne, w dobie zachorowań na COVID-19. Dodatkowo jest on wodoszczelny, paroprzepuszczalny i co ważne – nie zawiera związków szkodliwych dla ludzkiego zdrowia.

Zobacz również: Możliwość szybkiego zysku przyciąga inwestorów. Dynamiczny wzrost obrotów na New Connect

Notowania akcji Sanwilu w poniedziałek rosną o kilkadziesiąt procent

W poniedziałek, po otwarciu notowań, kurs akcji Spółki rozpoczął dynamiczny rajd na północ. Ostatnie transakcje na walorach Sanwilu odbywały się po kursie 1,53 zł. co stanowiło wzrost o około 40% w stosunku do wczorajszego zamknięcia. O godzinie 16:00 notowania Sanwilu już 4 raz w ciągu trwającej sesji są zawieszone na górnych widełkach. Teoretyczny Kurs Otwarcia wynosi obecnie 1,90 zł. (+72,7%)! Obroty wynoszą blisko 900 tys. zł.

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%

Poniższy wykres przedstawia notowania Spółki z ostatnich 12 miesięcy. Od maja 2019 r. do końca marca 2020 r. kurs powoli spadał z poziomów 0,7 zł do 0,5 zł. Pierwsze wyraźne wzrosty na notowaniach Sanwilu miały miejsce w kwietniu, kiedy kurs przez moment dobił do poziomu 1,61 zł. Kolejne kilkanaście sesji to korekta ponad 300% ruchu wzrostowego. Która została zakończona kilka sesji temu kolejną fala dynamicznych wzrostów.

Notowania spółki Sanwil z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Wydaje się, że w dobie pandemii koronawirusa, każda informacja mająca z nią bezpośredni związek może wynieść notowania na bardzo wysokie poziomy. Spekulanci, zachęceni możliwością szybkiego, znacznego zysku, patrząc przez pryzmat innych spółek z sektora okołomedycznego mogą w każdej chwili zainteresować się walorami Sanwilu, co dodatkowo może podkręcić potencjał do wzrostu i przebijanie kolejnych oporów na kursie akcji.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here