Naga MarketsSanwil [SNW], Columbus [CLC] – Gorące spółki dniaZajmujący się produkcją materiałów Sanwil, kilka dni temu pokazał wyniki za drugi kwartał, które nie zostały ciepło przyjęte na rynku, mimo że były najwyższe od wielu lat. Pandemia wywołała zbyt wygórowane oczekiwana co do spółek zaangażowanych w walkę z nią. Przypomnijmy, że w całym półroczu spółka odnotowała 13,72 mln zł przychodów i około 3,3 mln zł zysku netto. Biorąc pod uwagę słaby I kwartał, wynik netto został niemal w całości (3,13 mln zł) osiągnięty tylko w drugim kwartale.

  • Sanwil z umową z ARM o wartości 8,5 mln zł
  • To kolejny kontrakt na dostawy materiału Sanmed
  • Columbus umacnia pozycję na rynku fotowoltaiki

Rok do roku oznacza to wzrost o 784%. W dodatku umowa z Agencją Rezerw Materiałowych na szycie kombinezonów z materiału Sanmed o wartości 4 mln zł nie była jeszcze rozliczona w tym raporcie. Wczoraj akcjonariusze otrzymali dowód, że warto było przeczekać nazbyt negatywną reakcję rynku.

Sanwil z kolejną umową z ARM

Spółka poinformowała bowiem o kolejnym zamówieniu z ARM na dostawy materiału Sanmed na potrzeby szycia kombinezonów o łącznej wartości ok. 8,5 mln zł netto. Umowa o tak dużej wartości oznacza, że nie tylko wynik za trzeci kwartał ale również wynik roczny, osiągną nie widziany od lat poziom. Wczoraj długo notowania nie mogły się otworzyć, co nie dziwi biorąc pod uwagę ostatnią przecenę.

sanwil


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Columbus nadal w korekcie

Jeden z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce, spółka Columbus poinformowała wczoraj, że jej spółki zależne zawarły umowy nabycia spółek projektowych realizujących farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 8,849 MW oraz 22 projektów farm fotowoltaicznych o mocy ok. 1 MW każda. Łączna wartość wszystkich umów to 9,2 mln euro.

To jeszcze bardziej umocni pozycję Columbusa na krajowym rynku. Krok ten wpisuje się w strategię przejmowania farm fotowoltaicznych będących na wczesnym etapie budowy np. posiadających pozwolenia środowiskowe.

columbus

Spoglądając na wykres, widać że informacja ta nie wywołała większego zainteresowania. Kurs stoi w miejscu od kilkunastu sesji, a za sobą mamy korektę sięgającą 50%. Jeżeli cena nadal będzie spadać to szansy na odbicie można upatrywać przy czytelnym wsparciu okolic 56-59 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here