Naga MarketsSanwil [SNW], Budimex [BDX] – Gorące spółki dniaPodczas środowej sesji całkiem nieźle spisywały się notowania producenta tkanin Sanwilu, o którym zrobiło się głośno w okresie wybuchu pandemii za sprawą genialnego materiału Sanmed, z którego szyte są kombinezony ochronne dla służby zdrowia. Popyt na materiał wywołał skokową poprawę wyników, choć wydaje się, że dopiero w kolejnych raportach widoczne będą państwowe zamówienia. Dotąd spółka otrzymała już dwie umowy od Agencji Rezerw Materiałowych na 4 i 8,5 mln zł, które nie były jeszcze ujęte w ostatnim raporcie, w uwagi, że dopiero w czerwcu spółka zdobyła niezbędny certyfikat.

  • Temat kombinezonów kupionych przez ARM w wystąpieniu premiera
  • Druga fala pandemii to kolejna szansa dla Sanwilu
  • Budimex relatywnie silny na tle szerokiego rynku

Wczorajsze wzrosty to po części efekt drugiej fali pandemii i przekroczenia bariery 10000 zakażonych dziennie. Do tego mamy zapowiedzi ministra zdrowia, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie pogorszeniu. Wczoraj też o dostawach do ARM m.in. kombinezonów wspominał premier Morawiecki. Wszystko to stwarza pozytywne środowisko do dalszego wzrostu przychodów.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wzrost zakażeń sprzyja Sanwilowi

Pewnym negatywem była informacji o sprzedaży części akcji przez głównego akcjonariusza, aczkolwiek na tle posiadanego pakietu nie była to duża ilość. Po domknięciu luki, mamy kolejne odbicie od respektowanej w tym roku linii trendu. Celem popytu jest więc przynajmniej powrót w rejon 5,45 zł.

sanwil


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Budimex w trendzie wzrostowym

Jeden z liderów branży budownictwa w Polsce, spółka Budimex odnotowała całkiem mocną sesję we wtorek, co ożywiło nadzieje na zakończenie płytkiej korekty. Na razie nie jest to przesądzone i równie dobrze spadki mogą sięgać linii trendu zrostowego. Generalnie jednak, firma wygląda nieźle na tle szerokiego rynku. Wczoraj Budimex poinformował o kolejnym wygranym przetargu, tym razem na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

budimex

Wartość oferty wynosi 188,18 mln zł netto. Wcześniej spółka podała szacunkowe wyniki za trzeci kwartał, w którym spodziewa się około 146 mln zł zysku netto. Taki wynik oznaczałby wzrost rok do roku o 125%. Spółka poprawia więc rentowność i powoli odrabia duże straty z lat 2017-2018. Patrząc na dobra kondycję budownictwa, nawet w czasie pandemii, wydaje się, że notowania mogą nadal wzrastać.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here