Naga MarketsSanwil [SNW], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaNotowania jednego z liderów pandemicznej hossy, producenta tkanin Sanwil, otworzyły się w czwartek sporą luką spadkową. Ma to związek z opublikowanym już po zakończeniu środowej sesji raportem za pierwsze półrocze. Zagłębiając się w jego lekturę, wydaje się, że reakcja rynku była nieco przesadzona. Można rozumieć wielkie oczekiwania, skoro spodziewane były zyski z powodu pandemii, jednak raport nie wygląda źle. W całym półroczu spółka odnotowała 13,72 mln zł przychodów i około 3,3 mln zł zysku netto. Biorąc pod uwagę słaby I kwartał, wynik netto został niemal w całości (3,13 mln zł) osiągnięty tylko w drugim kwartale. Rok do roku oznacza to wzrost o 784%.

  • Mocne wyniki Sanwilu i perspektywa jeszcze lepszego III kwartału
  • Raport jednak słabo przyjęty na rynku
  • Asbis z kolejnym ważnym partnerem

Z uwagi na drugą falę pandemii, wydaje się, że można oczekiwać nawet lepszych wyników w raporcie za III kwartał, który poznamy 27 listopada. Już aktualne wyniki prezentują się blisko historycznych rekordów sprzed wielu lat. Patrząc na raport, trzeba mieć na uwadze także kluczowe terminy. Cała zwyżka toczy się pod sukces sprzedażowy materiału Sanmed. Materiał ten zdobył ważny certyfikat, który może przyczynić się do wzrostu sprzedaży zagranicznej, dopiero na początku czerwca. Już wcześniej inwestorzy grali pod umowę z Agencją Rezerw Materiałowych, którą spółka podpisała dopiero 21 lipca.

Sanwil z najlepszymi wynikami od lat

Jest ona warta około 4 mln zł, a dostawy kombinezonów rozpoczęły się w lipcu. Wydaje się więc, że kolejne dwa raporty będą mocne, ten za III kwartał oraz roczny za 2020 rok. Na wykresie po początkowych spadkach pojawiła się reakcja kupujących. Cały czas mamy trend wzrostowy, który od sierpnia porusza się w kanale wzrostowym. Możliwe więc, że nadal dobre perspektywy połączone z pogarszającą się sytuacją pandemiczną, mogą ten trend podtrzymać.

sanwil

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Kolejna ważna umowa

Dobre wyniki w trakcie pandemii notuje także dystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis. Wczoraj firma poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej współpracy promocyjnej z Rakuten TV, stając się dystrybutorem promującym Rakuten TV w sieciach handlowych na wybranych rynkach, w tym na rynku polskim. Jeżeli chodzi o krajowy rynek, to Rakuten TV jest obecny we wszystkich dużych sieciach jak RTV Euro AGD, Media Expert czy MediaMarkt. W październiku w tych sklepach ruszy pierwsza w Polsce wspólna promocja ASBIS i Rakuten TV.

asbis

Rakuten TV, który dostępny jest w Polsce od 2019 roku, jest znany z możliwości szybkiego dostarczania najnowszych produkcji filmowych z międzynarodowych studiów firmowych w jakości Full HD i Ultra HD, z dubbingiem w języku polskim. Asbis zwiększa więc swoje zaangażowanie w segment dystrybucji usług płatnego dostępu do treści on-line. Warto mieć na uwadze, że również w czasie pandemii, branża ta rośnie w bardzo dynamicznym tempie na całym świecie. Na wykresie trwa dość płytka korekta i zazwyczaj zejście poniżej 5 zł wiąże się z reakcja popytu. W najnowszych rekomendacjach spółka wyceniana jest na 6,40 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here