Naga MarketsSanwil podpisał umowę z ARM na dostawę kombinezonów ochronnychZarząd SANWIL HOLDING S.A. poinformował po zakończeniu wtorkowej sesji, że w dniu 21 lipca 2020 roku otrzymał informację o podpisaniu przez spółkę zależną Emitenta – SANWIL POLSKA Sp. z o.o. – z producentami kombinezonów ochronnych, szyjących kombinezony dla Agencji Rezerw Materiałowych („ARM”), dwóch umów na dostawy materiału Sanmed.

  • Sanwil ma umowę na dostawę kombinezonów ochronnych.
  • Umowa została podpisana z Agencją Rezerw Materiałowych, transakcja zakupu opiewa na kwotę ok. 4 mln zł.
  • Akcje Sanwil zyskują podczas wtorkowej sesji kilkadziesiąt procent.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Sanwil zyskuje w środę 33%, kurs zawieszony na górnych widełkach

Po zakończeniu wtorkowej sesji, Sanwil zakomunikował podpisanie umowy na dostawy kombinezonów ochronnych do których produkcji zostanie wykorzystany materiał SANMED będący znakiem firmowym Spółki.

Kurs akcji zaczął dynamicznie zyskiwać na wartości już w maju, kiedy pojawiły się pierwsze, jeszcze nieoficjalne doniesienia o możliwym kontrakcie z Agencją Rezerw Materiałowych. Informacja była świetnie przyjęta przez inwestorów, ponieważ materiał produkowany przez Sanwil idealnie wpisał się w potrzeby bezpieczeństwa i ochrony związane z próbą opanowania pandemii COVID-19.

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Ostatnie 2 miesięcy stały pod znakiem konsolidacji, trendu bocznego. Inwestorzy oczekiwali na potwierdzenie umowy z ARM lub jego brak. Po wczorajszym komunikacie, kurs wystrzelił. Podczas środowej sesji ostatnie odnotowane transakcje na walorach spółki miały miejsce po 3,5 zł. co stanowiło wzrost o 33%.

Obecnie notowania na akcjach spółki są zawieszone, a teoretyczny kurs otwarcia wynosi 4 zł. Warto wspomnieć w tym miejscu, że jeszcze w pierwszej połowie maja bieżącego roku, za jedną akcję spółki płacono znacznie poniżej 1 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here