Naga MarketsSanwil – na razie bez kontraktu. ARM z dotacją 100 mln zł - zapiski giełdowego spekulantaNotowania spółki Sanwil wzrosły w ubiegłym tygodniu w szczytowym momencie o ponad 130%. O spółce zrobiło się głośno za sprawą medialnych doniesień o możliwym kontrakcie z Agencją Rezerw Materiałowych. Spółka posiada bowiem patent na innowacyjny materiał, który z jednej strony zatrzymuje wirusy, a z drugiej jest wodoszczelny, paroprzepuszczalny i nie zawiera związków szkodliwych dla człowieka, a po za tym można go prać, a więc nie jest jednorazowy. Wydaje się, że szczególnie w obecnym czasie, materiał jest idealny do szycia kombinezonów i innych środków ochrony, szczególnie na potrzeby szpitali. Agencja potwierdziła nawiązanie kontaktu z firmą i obecnie inwestorzy zdają się czekać na oficjalne potwierdzenie. Spółka podała także, że obserwuje zwiększone zainteresowanie swoim materiałem i to nie tylko w kraju.

  • Sanwil zaprzeczył o istnieniu kontraktu z ARM
  • W mediach pojawiały się jednak informacje o rozmowach między podmiotami
  • Zwyżka wyhamowała w rejonie 2 zł

W piątek Agencja Rezerw Materiałowych poinformowała, że otrzymała 100 mln zł z budżetu europejskiego na zakup sprzętu medycznego. Dotąd ARM zaledwie w około 20% realizował zamówienia od krajowych dostawców, jednak ma się to zmienić m.in. z uwagi na przerwane łańcuch dostaw z Chin i już po wakacjach odsetek zamówień u polskich producentów ma sięgać nawet 90%. Na wykresie poziom 2,50 zł zatrzymał wprawdzie wzrosty, jednak nie pojawia się typowa realizacja zysków. Nadal utrzymują się milionowe obroty i wszystko sugeruje, że rynek czeka na oficjalne dane o współpracy z ARM, co może znowu podbić notowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sanwil zatrzymany w rejonie 2 zł

W piątek spółka podała, że nie podpisała kontraktu z ARM, jednak nie jest to żadna nowość. Wydaje się, że medialne informacje zostały źle odebrane, gdyż pisano tylko o prowadzeniu rozmów, a nie o podpisaniu jakiejkolwiek umowy. Nie oznacza to jednak, że taka umowa może w przyszłości się nie pojawić.

sanwil


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here