Naga Markets2 października Ripple Labs ogłosił integrację RippleNet z OnePay FX, mobilną aplikacją do płatności międzynarodowych opracowaną przez hiszpańskiego giganta bankowego – Banco Santander. O strategicznej współpracy Ripple i Santandera pisaliśmy już w marcu, ale wtedy nieznane były jeszcze szczegóły działań podejmowanych przez te instytucje.

Bezproblemowe płatności międzynarodowe

Od marca Santander eksperymentuje z RippleNet i innymi produktami oferującymi płynność dostępnymi w jego sieci blockchain. Kiedy bank zaczął wprowadzać wstępne rozwiązania oparte na łańcuchach blokowych, chwalił nowy poziom przejrzystości, pewności i szybkości, który wcześniej był niespotykany w tradycyjnym sektorze finansowym.

Ed Metzger – szef innowacji w Santander – powiedział, że wizja banku polega na integracji rozwiązań Ripple w celu poprawienia usług oferowanych klientom. “Wierzymy, że usługi finansowe przenoszą się w świat otwartych platform, gdzie firmy współpracują w celu zapewnienia doskonałej obsługi klienta i to jest sedno tego, co robimy z OnePay FX” – oświadczył.

Podczas swojego wystąpienia Metzger wyjaśnił, że głównym celem wykorzystania RippleNet w ramach infrastruktury platformy OnePay FX jest bezproblemowe przetwarzanie transakcji międzynarodowych, dzięki czemu klienci Banco Santander mogą z łatwością wysyłać i otrzymywać pieniądze.

“Jeden z naszych klientów był we Włoszech na wakacjach i zostawił samochód zaparkowany w niewłaściwym miejscu. Musiał zapłacić karę pieniężną, a nie miał ze sobą karty płatniczej. Miał możliwość skorzystania z aplikacji, aby natychmiast uregulować karę i zapobiec odholowaniu samochodu. To cztery lub pięć kliknięć, aby zrobić coś, co w przeszłości zajęłoby wiele czasu” – podsumował Metzger.

Dalszy rozwój Santandera

W nadchodzących miesiącach Santander rozszerzy OnePay FX na kolejne kraje Europy, Ameryki Południowej i Azji. Obecnie aplikacja oparta o Ripple jest dostępna dla klientów w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii i Polsce. W naszym kraju bank przeprowadził również rebranding należącego do niego BZ WBK, który teraz jest znany już wyłącznie pod nazwą Santander.

Partnerstwo Ripple z Santanderem jest podobne do współpracy z PNC Bank i głównymi bankami w Japonii i Korei Południowej. Wykorzystując rozwiązania płynnościowe oparte na blockchain, Ripple umożliwia użytkownikom wysyłanie płatności międzynarodowych, które w przypadku przesłania przelewem bankowym mogą trwać co najmniej kilka dni.

“Ludzie nie muszą planować z wyprzedzeniem. Mogą wysyłać międzynarodowe płatności, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. To naprawdę świetne rozwiązanie” – stwierdził Mertzger. Santander jako największy bank w strefie euro będzie nadal polegał na Ripple przy obsłudze transakcji międzynarodowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here