Naga MarketsSantander wyceniony na 153,40 zł. Kurs w kanale spadkowym - zapiski giełdowego spekulantaWtorkowa sesja przyniosła publikację najnowszego raportu Haitong Banku, w którym wyceniono akcje Santander Banku na poziomie 153,40 zł, zalecając kupno akcji spółki. Jest to jedna z nielicznych rekomendacji zakładających wzrost notowań spółki z sektora bankowego. Taka wycena uwzględnia oczekiwane straty z tytułu kredytów frankowych. Zdaniem analityków, zwolnienia grupowe jakie spółka prowadzi, spowoduje redukcję kosztów działalności. W dodatku, dotychczasowe wyniki za III kw. mają być zdaniem analityków ostrożnie optymistyczne. Analitycy Haitong Banku podnieśli prognozę zysku netto na lata 2020/21 o odpowiednio 14% i 10%. Taka prognoza nadal oznacza o około 50% spadek zysku rok do roku.

  • Santander wyceniony na 153,40 zł
  • Notowania z mocniejszym odbiciem

Zdaniem autorów raportu, wiele złego m.in. kredyty frankowe, kryzys wywołany pandemią i niskie stopy procentowe, są już zdyskontowane. Ich zdaniem druga fala pandemii nie przyniesie już tak drastycznych kroków i nie należy spodziewać się dalszych obniżek stóp procentowych. Ryzykiem dla takiego scenariusza jest szybko rosnąca liczba nowych zakażeń. Przyszłość powinna przynieść także zyski ze zwolnień grupowych, które są szacowane na 250 mln zł i zdaniem analityków, mają być widoczne w 2023 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują

W kanale spadkowym

W raporcie wskazuje się także na hamujące tempo zakładania nowych spraw sądowych związanych z kredytami frankowymi. Na wykresie widać, że najnowsza wycena jest dość ostrożna i jej realizacja oznaczałby tylko ruch korekcyjny. Wydaje się, że pierwszym celem popytu jest górna krawędź kanału spadkowego.

santander

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here