Naga MarketsOdział Santander Bank„Start w studia z Santander” ma wspierać młodych ludzi w wyborze właściwej uczelni i odnalezieniu się w akademickiej rzeczywistości.

„Start w studia z Santander” ma wspierać młodych ludzi w wyborze właściwej uczelni

– Jak podaje World Economic Forum aż 65% dzisiejszych uczniów szkoły podstawowej będzie pracowało w zawodzie, który jeszcze nie istnieje. Rozumiemy więc, jak wiele niewiadomych stoi przed młodymi ludźmi i jak ciężko podjąć im tak ważną decyzję, jaką jest wybór kierunku studiów. Dla tegorocznych maturzystów był to podwójny egzamin dojrzałości, który wiązał się z dodatkowym stresem spowodowanym pandemią Covid-19. Dlatego Fundacja Santander postanowiła zaangażować się w projekt „Start w studia z Santander”, który ma ułatwić młodzieży wybór odpowiedniej ścieżki nauczania – tłumaczy Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trudny wybór, wiele pytań

Zastanawiając się nad wyborem studiów, maturzyści muszą odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czego oczekuje rynek pracy? Jak wybrać studia, skoro świat tak szybko się zmienia? Czy poza IT są jeszcze jakieś pożądane przez pracodawców branże? Czy chcę zdobyć wykształcenie, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy, czy bardziej mi zależy na realizacji pasji? A może chcę spełnić swoje marzenia i poznać ciekawych ludzi, z którymi uda mi się stworzyć własny projekt?

By odpowiedzieć na te najczęściej zadawane pytania oraz pomóc przyszłym studentom w wyborze naukowej drogi, Santander Bank Polska przy współpracy z Fundacją Santander opracował przewodnik, zawierający wskazówki dla absolwentów szkół średnich i materiały promocyjne od uczelni współpracujących z Santander Universidades w Polsce. Na stronie projektu Start w Studia z Santander (https://fundacja.santander.pl/) przyszli studenci znajdą praktyczne materiały prezentujące możliwości kształcenia na wielu polskich uczelniach oraz informacje o wartych uwagi organizacjach studenckich.

Na bieżąco dodawane będą również porady ekspertów HR dot. rynku pracy, kompetencji przyszłości i umiejętnościach najbardziej pożądanych przez pracodawców, a także wyciąg z najważniejszych informacji o prawach studentów oraz lista najciekawszych programów stypendialnych z instruktażem jak się o nie ubiegać.

– Dobrze wiem jak trudno jest podjąć decyzję o wyborze uczelni, z którą młodzi ludzie będą budować swoją przyszłość, wchodzić w dorosłość. Staje się to tym trudniejsze, gdy nie można porozmawiać z przedstawicielami wybranego kierunku studiów, czy wejść za mury uczelni, by poczuć jej klimat. Od lat towarzyszymy studentom w ich pierwszych krokach na uczelni, dlatego i w tym roku chcemy ich wspierać. Bardzo się cieszę, że inicjatywa ta spotkała się z takim zainteresowaniem ze strony polskich uczelni i wspólnie możemy choć trochę ułatwić podjęcie decyzji przyszłym studentom – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCrowdfunding: czy jest alternatywą inwestycyjną? CrowdTalks #4
Następny artykułCeny złota sięgają już okolic 2060 USD za uncję
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here