Naga MarketsSantander korzysta od teraz z platformy Ripple w 19 krajach. Chce rozszerzyć tę usługę na kolejne państwa.

  • Gigant bankowy stawia na Ripple.
  • Chodzi konkretnie o międzynarodowe rozwiązanie płatnicze One Pay FX.

Santander wprowadził międzynarodowe rozwiązanie płatnicze One Pay FX w 2018 roku w Wielkiej Brytanii, Polsce, Brazylii i Hiszpanii. Prezes banku, Ana Botín, twierdzi, że połowa  przelewów międzynarodowych firmy może być teraz obsługiwana przez aplikację Ripple, która działa również w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Santander i Ripple

Ed Metzger, dyrektor ds. Technologii w One Pay FX, mówi, że klienci czują się komfortowo, korzystając z nowej usługi.

– Ripple pomaga nam poradzić sobie z niektórymi z tych problemów, które widzieliśmy w przeszłości z niektórymi naszymi klientami (…). Kiedy dokonują płatności, mogą zobaczyć, kiedy przelew dojdzie [do adresata] – tłumaczy Metzger.

Ponoć nowy system jest korzystny i dla banku, i dla klientów.

Na obszarach, na których uruchomiliśmy usługę, widzimy, że klienci robią z nami więcej interesów, widzimy więcej transakcji od tej samej grupy klientów (…). Widzieliśmy również pewne dowody na to, że klienci zmieniają swoje zachowanie. Ponieważ rozumieją, że usługa jest szybsza, (…) daje im pewność, (…) widzieliśmy pewne dowody na to, że klienci korzystają z niej w nowy sposób, trochę bardziej zbliżony do standardowej płatności krajowej, a to zachowanie klienta jest dla nas bardzo pozytywne – dodał.

Ripple pomaga bankom w rozwoju

Metzger twierdzi również, że bycie częścią RippleNet pomogło Santanderowi nawiązać relacje z innymi instytucjami finansowymi na całym świecie. Według CTO bank ma nadzieję rozszerzyć One Pay FX na nowe terytoria i segmenty klientów.

Santander jest największym bankiem w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej i obsługuje 140 milionów klientów na całym świecie.

One Pay FX korzysta z systemu powiadamiania o płatnościach Ripple. Produkt jest niejako alternatywą dla międzynarodowej sieci finansowej Swift. Pomaga bankom w rozliczaniu transakcji fiat-to-fiat w czasie rzeczywistym.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here