Naga MarketsOdział Santander BankKlienci Santander Bank Polska mają już dostęp do nowej usługi otwartej bankowości, tzw. PIS (Payment Initiation Service), dzięki której zainicjują przelew Elixir z konta innego banku w usługach Santander Internet. Ponadto, obecnie w Santander Open można integrować rachunki także z ING i Millennium.

Klienci Santander Bank Polska mają już dostęp do nowej usługi otwartej bankowości

Santander Bank Polska w czerwcu udostępnił swoim klientom usługi otwartej bankowości. Klienci mają możliwość sprawdzenia stanu konta dostępnego online w wybranych bankach, z bankowości internetowej i mobilnej Santander Bank Polska. Teraz w prosty sposób mogą również inicjować transakcje płatnicze przelewem krajowym Elixir, z czasem również innymi rodzajami przelewów bankowych, z wybranych banków w Santander Internet (PKO BP, Pekao S.A. Alior Bank, ING oraz T-mobile Usługi Bankowe).

– Staramy się stale ulepszać nasze produkty i wprowadzać usługi, które będą ułatwiały klientom bankowanie online. Korzystanie z usługi PIS pozwoli nie tylko na lepsze zarządzanie finansami osobistymi, ale także usprawni płatności z kont w kilku różnych bankach. Cały czas pracujemy nad dalszym rozwojem usług opartych o API PSD2 – mówi Alina Ofierska-Danielewicz, menedżer rozwoju biznesu z Santander Bank Polska.

Inicjowanie płatności w prostych krokach

Usługa PIS pozwala klientom Santander Bank Polska zlecać przelewy krajowe Elixirem ze zintegrowanych rachunków w innych bankach (PKO BP, Pekao S.A. Alior Bank, ING oraz T-mobile Usługi Bankowe). Żeby skorzystać z tej funkcjonalności, klienci muszą aktywować Santander Open. Zrobią to w prosty sposób. W bankowości internetowej należy wybrać opcję „Dodaj konta z innych banków”; Pojawi się lista banków, których konta można dodać do Santander Open – wystarczy wybrać jeden z dostępnych banków, w którym prowadzony jest rachunek. Obecnie to Alior Bank, BNP Paribas, ING, Millenium, PKO BP i Pekao S.A. oraz T-mobile Usługi Bankowe. Następnie trzeba zaakceptować regulamin i wyrazić niezbędne zgody, które będą ważne przez 90 dni; Ostatnim krokiem jest zalogowanie do banku, który prowadzi wybrane konto i potwierdzenie agregacji.

Dodane rachunki są widoczne w zakładce „Twoje produkty”, zarówno w Santander Internet, jak i w aplikacji mobilnej, dzięki czemu klienci mogą mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia.

Po dodaniu rachunków klienci w kilku krokach zainicjują przelew Elixir z rachunku prowadzonego w innym banku:

1. W Santander Internet – przy rachunku dodanym z innego banku należy kliknąć opcję „przelew”. Początkowo inicjowanie transakcji płatniczych w złotówkach jest dostępne w Santander Internet i dla następujących banków: Alior Bank, ING, PKO BP, Pekao S.A, oraz T-mobile Usługi Bankowe.
2. W kolejnym kroku wystarczy uzupełnić odbiorcę przelewu, kwotę i tytuł. Dodatkowo wykonując przelew klient może wybrać któregoś ze zdefiniowanych już wcześniej w Santander Internet odbiorców.
3. Ostatnim krokiem jest logowanie do banku, który prowadzi wybrane konto i zaakceptowanie dyspozycji.

Przelew jest realizowany zgodnie z terminami realizacji banku prowadzącego rachunek oraz opłatą za przelew zgodną z jego cennikiem. Warto podkreślić, że bank na żadnym etapie nie jest odbiorcą przelewanych pieniędzy. System został przygotowany tak, by korzystanie z tych usług było jak najmniej czasochłonne, bezpieczne i intuicyjne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułImpas w Kongresie podsyca niepokój na rynku. USD/JPY mocno w dół
Następny artykułPre-Market: Informacja o Trumpie rozchodzi się po kościach? Co dalej z DAX oraz Nasdaq
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here