Naga Markets

Santander Open uruchomiony z wykorzystaniem platformy banqUPWprowadzona w ostatnich tygodniach usługa Santander Open powstała we współpracy z platformą banqUP. Obecnie, z poziomu strony lub aplikacji mobilnej, Santander Bank Polska pozwala na dostęp do rachunków z pięciu polskich banków.

Santander Bank Polska rozpoczyna współprace z BanqUP i podwyższa standardy bankowości

Unijna dyrektywa PSD2 wzmocniła bezpieczeństwo użytkowników. Umożliwiła też rozwój nowych usług – najbardziej popularną w Polsce jest podgląd rachunków z innych banków na jednym profilu użytkownika bankowości elektronicznej. Oferuje ją już kilka banków – m.in. Millennium czy Alior. W czerwcu do ich grona dołączył Santander Bank Polska ze swoją usługą Santander Open.
Współpraca z banqUP pozwoliła nam na wdrożenie usługi, która umożliwia dostęp do kont w innych bankach. Wspólny wkład i upór w dążeniu do celu pozwoliły finalnie na uruchomienie usługi, która zmienia rynek– mówi Dariusz Paczewski, digital & innovation leader Santander Bank Polska. Dodaje, że dzięki użyciu oprogramowania dostarczonego przez banqUP, Santander Bank Polska może w szybki sposób dołączać do usługi kolejne banki, również spoza polskiego rynku.
Jak działa Santander Open? Dzięki tej usłudze klient może z poziomu aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej mieć wgląd w rachunki prowadzone w innych bankach. Aby dodać nowy rachunek, prowadzony w innym banku, należy wybrać odpowiednią opcję z menu i zaakceptować właściwe  zgody. Bank przenosi wtedy klienta na stronę logowania banku, z którego konta chce dodać aby były widoczne w Santander Bank Polska. Po zalogowaniu należy autoryzować chęć dodania konta. Kiedy klient wykona te proste czynności, jest automatycznie przenoszony na stronę Santander Bank Polska a rachunek z innej instytucji jest widoczny na liście kont. W każdej chwili klient może z usług zrezygnować i  w prosty sposób dodane rachunki odłączyć.
Z naszej perspektywy współpraca z Santander Bank Polska okazała się wzorcowa. Jesteśmy pewni, że klienci banku docenią nowe możliwości, które dzięki temu wdrożeniu otrzymali – mówi Anna Ciesielska, Chief Operations Officer i jedna ze współzałożycieli banqUP. Dodaje, że projekt prowadzony był wyjątkowo sprawnie. W momencie startu Santander Open niecały miesiąc temu, lista banków dostępnych dla klientów Santander Bank Polska miała cztery pozycje. W ostatnich dniach ich liczba wzrosła do pięciu. Testowany jest także szósty bank. – To pokazuje, jak dzięki banqUP, błyskawicznie mogą być dołączane kolejne banki – mówi Ciesielska.

Otwarta bankowość nie tylko dla wybranych

Rozwijana przez banqUP platforma otwartej bankowości pozwala w łatwy sposób zintegrować się z systemami banków i w ten sposób pozyskiwać dane z rachunków bankowych. To z kolei umożliwia banqUP i jego partnerom świadczenie nowych usług, takich jak integracja kont bankowych, ocena zdolności kredytowej, potwierdzanie tożsamości czy też wsparcie MŚP w zarządzaniu płynnością finansową.
BanqUP umożliwia obecnie dostęp do wszystkich najważniejszych europejskich standardów bankowych API,  z 19 europejskich rynków. Jako drugi podmiot w Polsce otrzymał licencję AISP od Komisji Nadzoru Finansowego.
BanqUP, poza współpracą z bankami, oferuje również fintechom i innym firmom technologicznym usługę TPP-as-a-service dla firm, dla których ubieganie się o licencję TPP jest zbyt czasochłonne lub po prostu biznesowo niepotrzebne. TPP-as-a-service umożliwia takim podmiotom dostęp do zagregowanych danych bankowych za pośrednictwem platformy banqUP, co pozwala innowatorom pracować nad rozwiązaniami wykorzystującymi open banking szybko, bez potrzeby wyrabiania licencji i konieczności samodzielnych integracji.

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs dolara (USD) zyskuje tylko w relacji z japońskim jenem i nowozelandzkim dolarem
Następny artykułJanusz Zalewski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Dom Development
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here